Szczepienia p/c grypie na sezon 2019/2020

PL Certus rozpoczęła kolejny sezon szczepień przeciw grypie.

Grypa jest to ostra choroba zakaźna przenoszona drogą kropelkową. Wywoływana jest przez wirusy. Występuje z różnym nasileniem, przeważnie od października do kwietnia. Najlepszym sposobem uniknięcia zakażenia grypą jest zastosowanie szczepionki. Według Światowej Organizacji Zdrowia jest to skuteczna metoda walki z wirusem.

Celem szczepień przeciwko grypie jest nie tylko uniknięcie zachorowania, ale przede wszystkim poważnych powikłań pogrypowych, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia, np. zapalenia płuc i oskrzeli, zapalenia ucha środkowego, zapalenia mięśnia sercowego, niewydolności nerek, zapalenia opon mózgowo – rdzeniowych. Tylko profilaktyka może ochronić przed grypą, a w konsekwencji przed wyłączeniem na blisko dwa tygodnie z życia zawodowego i rodzinnego. Szczepionkę najlepiej przyjąć we wrześniu lub październiku.

Szczepionki dostępne w sezonie 2019/2020 są tzw. szczepionkami czterowalentnymi, tzn. zawierają 2 szczepy grypy typu A i 2 szczepy grypy typu B. Tym samym charakteryzują się one większą skutecznością niż dotychczas dostępne szczepionki.
Więcej ciekawostek o grypie w specjalnej infografice oraz w naszej Bazie Wiedzy.

Cena szczepienia szczepionką Influvac Tetra/ Vaxigrip Tetra na sezon 2019/2020 wynosi 59 zł (pełna cena z kwalifikacją przez lekarza i podaniem). Jest to tzw. szczepionka „pandemiczna”, czyli daje ochronę zarówno przed grypą sezonową, jak i grypą pandemiczną A/H1N1 (zwaną „świńską grypą”). Na pacjentów, którzy zdecydują się na zapisanie się do jednego z naszych lekarzy rodzinnych czeka dodatkowe 10% rabatu na szczepionkę przeciwko grypie!

Szczepienia przeciwko grypie dostępne są we wszystkich placówkach Prywatnej Lecznicy Certus bez konieczności wcześniejszego umawiania terminu szczepień. W działającym całodobowo Ambulatorium przy ul. Grunwaldzkiej 156 szczepienia odbywają się w godzianch 8:00-20:00.
 
Zapobiegaj! Chroń! Szczep!
Powrót

Zadzwoń

Napisz