Leczenie nieoperacyjnych nowotworów przy pomocy technologii Nano-Knife

W dniu 5 marca 2014 roku w Prywatnej Lecznicy Certus na Oddziale Urologicznym odbyła się pierwsza operacja nowotworu prostaty z użyciem technologii NanoKnife.

NanoKnife jest światową nowością w leczeniu nowotworów. Urządzenie oparte jest na technologii nieodwracalnej elektroporacji (Irreversible Electroporation, IRE). Jest ona rodzajem nietermicznej ablacji, stworzoną w celu precyzyjnego i efektywnego niszczenia niepożądanych komórek nowotworowych.

Nowoczesną technologią Nano-Knife mogą być leczeni pacjenci z potwierdzonym nieoperacyjnym nowotworem trzustki, wątroby lub prostaty nie poddającym się skutecznej chemioterapii lub radioterapii.

Metoda polega na wkłuciu kilku ( max. do 6) elektrod w tkankę nowotworową, a następnie - po zaplanowaniu ilości impulsów pomiędzy elektrodami - wytwarzane jest impulsowe napięcie o wysokim voltażu co powoduje uszkodzenie błon komórkowych utkania nowotworu z następowym powolnym ich rozpadem. Metoda ta nie uszkadza włókien kolagenowych, a więc może być prowadzona również w przypadku naciekania przez nowotwór ścian dużych naczyń.

Obserwacja guza przy pomocy ultrasonografii podczas trwania zabiegu pozwala na bieżącą weryfikację zakresu zabiegu, ponieważ obserwowany (w czasie rzeczywistym) guz natychmiast zmienia swoją strukturę.

Więcej informacji o technologii NanoKnife w naszej Bazie Wiedzy.

Zadzwoń

Napisz