25 lat troski o zdrowie poznaniaków

7-go stycznia 1992 roku w Poznaniu rozpoczął swoją działalność pierwszy wielospecjalistyczny szpital prywatny w Polsce – Prywatna Lecznica Certus.
Do funkcji szpitala z ambulatorium został przystosowany budynek dawnej bursy szkolnej. Konieczny był kapitalny remont, jak również zakup niezbędnego sprzętu. Tak zaczęła się Nasza historia....

Minęło 25 lat, w tym czasie swoją działalności rozwinął nie tylko Szpital i Ambulatorium, ale również 3 Centra Medyczne oferujące nowoczesne metody diagnostyki, doświadczoną kadrę medyczną, dobre warunki leczenia oraz przyjazną pacjentowi atmosferę zarówno prywatnie jak również w ramach Narodowego Fundusz Zdrowia. Jakość świadczonych usług zdrowotnych potwierdza certyfikat systemu zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2008, który posiadamy nieprzerwanie od 2003r.

Nasz Szpital oferuje pacjentom komfortowe pokoje 1 i 2-osobowe, wyposażone w łazienkę, telewizor oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. Usługi świadczymy w ramach 3 oddziałów: Ogólnego, Urologicznego i Zabiegowego, a zabiegi pielęgnacyjne wykonuje w pełni wykwalifikowany i doświadczony personel pielęgniarski. Oddział Ogólny nastawiony jest na krótkoterminową i pełną diagnostykę oraz leczenie chorób wewnętrznych. Zajmujemy się także diagnostyką i leczeniem bezdechu śródsennego. Z kolei lekarze z Oddziału Urologicznego specjalizują się m.in. w bezoperacyjnym rozkruszaniu kamieni w nerkach i przewodach moczowych, laserowym leczeniu łagodnego rozrostu prostaty zielonym laserem, czy elektroresekcjach guzów prostaty i pęcherza moczowego. W ramach Oddziału Zabiegowego natomiast wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii ogólnej i laparoskopowej, chirurgii naczyniowej, ortopedii, a także chirurgii dziecięcej, plastycznej, onkologicznej oraz ginekologii, proktologii i laryngologii.
25lat v2Ponadto jesteśmy jednym z kilku ośrodków w Polsce i jedynym w Wielkopolsce, w którym dostępne jest leczenie nowotworów metodą NanoKnife. Wykonaliśmy do tej pory już 16 zabiegów na prostacie, wątrobie i trzustce.

Na terenie Szpitala działa także Centrum Endoskopii wykonujące badania diagnostyczne przewodu pokarmowego m.in.: gastroskopię, rektoskopię, kolonoskopię, ERCP czy endoskopię kapsułkową. Zajmujemy się także nieoperacyjnym leczeniem otyłości balonem dożołądkowym.

W ramach Ambulatorium oferujemy 24 godzinną opiekę lekarza chirurga i internisty, a także dostępność do badań laboratoryjnych, pracowni RTG i EKG oraz opieki pielęgniarskiej. Po wcześniejszej rezerwacji zapewniamy ponadto dostęp do szerokiego wachlarza konsultacji specjalistycznych oraz badań diagnostycznych.

Prowadzimy także 3 Centra Medyczne na terenie Poznania i Swarzędza:
Centrum Medyczne nr 1, oferujące usługi w ramach umów z NFZ (lekarza rodzinny, ginekolog, laryngolog, neurolog i chirurg plastyczny). W placówce dostępne są też usługi prywatne, w tym Poradnia Medycyny Podróży.
Centrum Medyczne nr 2, które obsługuje pacjentów indywidualnych - pełnopłatnych oraz w ramach opieki medycznej dla firm, a specjalizuje się w usługach dla dzieci oraz leczeniu chrapania i bezdechu sennego. Łącznie służą pomocą specjaliści z 42 dziedzin.
W Centrum Medycznym nr 3 w Swarzędzu, pacjenci mogą skorzystać bezpłatnie (w ramach umowy z NFZ) z porad lekarza rodzinnego, pediatry, chirurga ogólnego i ginekologa, a także z szerokiego wachlarzu usług prywatnych.

Przez 25 lat naszego działania zaufało nam ponad 520 000 pacjentów, zarówno z wielkopolski, jak i z innych części kraju, a także zagranicznych. W naszych poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej zadeklarowanych jest ok. 15 500 osób. W skali roku nasza kadra - składająca się m.in. z 232 lekarzy, w tym 84 ze stopniami i tytułami naukowymi oraz 65 pielęgniarek i położnych - przeprowadza ponad 181 000 konsultacji, 307 000 badań laboratoryjnych oraz 3 600 hospitalizacji.

Dziękujemy, że jesteśmy godni Waszego zaufania!

Zadzwoń

Napisz