Szczepienie przeciwko Kleszczowemu Zapaleniu Mózgu

Ciepłe pory roku – od maja do września – to okres, w którym uaktywniają się kleszcze, które żywią się krwią m.in. ludzi i są niebezpieczne ze względu na przenoszenie wielu groźnych chorób. Wśród nich jest Kleszczowe Zapalenie Mózgu - ostra, wirusowa choroba zakaźna.
 
Wirus KZM atakuje mózg lub rdzeń kręgowy wywołując zapalenie mózgu lub opon mózgowo-rdzeniowych. Na zachorowanie narażeni są wszyscy, którzy na stałe lub czasowo przebywają na terenach występowania kleszczy i mają kontakt z naturą nad jeziorami i w lasach. Przede wszystkim są to dzieci i młodzież przebywające na wakacjach, obozach i koloniach, zielonych szkołach, turyści piesi i rowerowi, grzybiarze, działkowicze, leśnicy, rolnicy, pracownicy zatrudnieni przy wyrębie lasów, budowie i utrzymaniu dróg, geodeci, weterynarze, myśliwi.

Skuteczną metodą ochrony przed tą chorobą jest szczepienie ochronne. Szczepienie można rozpocząć w dowolnym czasie, najlepiej jednak wiosną by uodpornić się jeszcze przed kontaktem z kleszczem, dlatego z myślą o bezpieczeństwie osób wypoczywających i pracujących na łonie natury Prywatna Lecznica Certus rozpoczyna kolejny sezon szczepień na Kleszczowe Zapalenie Mózgu. Szczepionka będzie dostępna we wszystkich naszych placówkach po uprzednim kontakcie telefonicznym. Koszt jednej dawki szczepionki to 110 zł (cena obejmuje także kwalifikację lekarską i podanie).

Zadzwoń

Napisz