Genodieta - badania genetyczne - dieta i odżywianie

Nutrigenetyka to nauka łącząca w sobie wiedzę o odżywianiu i genetykę oraz ich wzajemne zależności. Dzięki temu możliwe jest stworzenie indywidualnie dopasowanych diet zgodnych z naszymi predyspozycjami genetycznymi. 

Panele badań nutrigenetycznych, z których mogą Państwo skorzystać to:

1. GENOdiagDIETA - geny metabolizmu i otyłości. Badamy geny FTO, FABP2, PPARY, Apo E, ADRB3. Ich analiza pozwala na stwierdzenie skłonności do otyłości, miażdżycy, podwyższonego poziomu cholesterolu.

2. GENOdiagDIETA - geny nietolerancji pokarmowych. Pozwala na zbadanie genów związanych z tolerancją glutenu, laktozy, kofeiny czy soli. Dzięki badaniu możliwa jest diagnostyka Celakii (DQ2, DQ8, DRB4) oraz nietolerancji laktozy typu dorosłego i aktywności enzymów CYP1A2, ALDH, ACE_I/D.

3. GENOdiagDIETA - geny metabolizmu witamin i antyoksydantów. Badamy geny odpowiedzialne za zdolność do przyswajania witamin E i D oraz za aktywność enzymów odpowiedzialnych za usuwanie wolnych rodników (GST M1 i T1, SOD 2).

4. GENodiagDIETA - pełny profil. Łączy badania 1, 2 i 3.   

Czym jest gen FTO?

Gen FTO (Fat Mass and Obesity Associated Gene) stanowi jeden z markerów ryzyka otyłości (został najdokładniej zbadany). Badania dotyczące zmian w jego obszarze (mutacji) wykazały, że jej wystąpienie jest skorelowane z ryzykiem rozwoju otyłości, także u dzieci. W zależności od typu mutacji ryzyko otyłości wzrasta od 30 do 70%. Udowodniono także, że osoby z zmianami w genie FTO mają wyższe BMI niż osoby takiej mutacji nieposiadające.  

Osoby chcące skonsultować wyniki badań z dietetykiem zachęcamy do kontaktu z mgr Olgą Marzol - Lewandowska, która jest jest ekspertem w dziedzinie odchudzania oraz chorób autoimmunologicznych - dowiedz się więcej!

Tutaj sprawdzisz ceny badań!

Zadzwoń

Napisz