Poznaj naszych specjalistów! Lek. med. Joanna Dokowicz

Kierownikiem naszego Centrum Medycznego nr 2 przy ul Wagrowskiej jest lek. med. Joanna Dokowicz - specjalista wewnętrznych i chorób płuc.

Dr Dokowicz jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który ukończyła w 1997 roku. Po odbyciu stażu podyplomowego pracowała na oddziale chorób wewnętrznych i w szpitalnym oddziale ratunkowym, dzięki czemu posiada praktyczną wiedzę z zakresu chorób wewnętrznych. Po złożeniu egzaminu państwowego w 2007 roku uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych. W latach 2010-2012 odbyła szkolenie specjalizacyjne w Klinice Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej w Poznaniu, które zakończyła uzyskując w 2013 roku tytuł specjalisty chorób płuc.Dokowicz

Od 2008 roku roku dr Dokowicz pracuje w Prywatnej Lecznicy Certus. W ramach swojej pracy w poradni internistycznej zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem chorób ze strony układu oddechowego. W poradni pulmonologicznej zajmuje się m.in. diagnostyką kaszlu, duszności, świstów podczas oddychania, leczeniem infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, astmy, POChP. W czasie konsultacji pulmonologicznej możliwe jest wykonanie spirometrii z próbą rozkurczową, badania wysycenia krwi tlenem, wykonanie ekg, rtg klatki piersiowej.

Swoją wiedzę stale pogłębia uczestnicząc w konferencjach i kursach doskonalących m.in. Top Medical Trends, Repetytorium Pulmonologiczne, Top Pulmonological Trends. Szczególnie ceni sobie bezpośredni kontakt z pacjentami, podczas których może wykorzystać moją praktyczną wiedzę. Niesienie pomocy chorym przynosi jej wiele satysfakcji, a także mobilizuje do dalszego działania.

Zadzwoń

Napisz