Poznaj naszych specjalistów! Lek. med. Maciej Salagierski

Dr hab. n. med. Maciej Salagierski przyjmuje pacjentów w Poradni Urologicznej naszego Ambulatorium przy ul. Grunwaldzkiej 156 w Poznaniu.

Doktror Salagierski jest specjalistą w zakresie leczenia chorób układu moczowo-płciowego, ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń prostaty. Tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskał za badania naukowe dotyczące wczesnej diagnostyki raka gruczołu krokowego. Posiada ogromne doświadczenie zawodowe, które zdobywał między innymi w WSalagierskiielkiej Brytanii - w prestiżowej Klinice Urologii East Kent Hospital University Foundation Trust. Podczas pobytu za granicą miał dostęp do najnowszych technologii używanych w medycynie oraz do najlepszego sprzętu zabiegowego, takiego jak robot da Vinci.

Jest także posiadaczem tytułu europejskiego specjalisty urologii Fellow of the European Board of Urology, który poświadcza jego wysokie kompetencje. Prace naukowe doktora Salagierskiego są publikowane w krajowej i zagranicznej prasie specjalistycznej. Na podstawie doświadczenia zdobytego za granicą dąży do tego, aby zapewnić pacjentom najlepszą opiekę lekarską, na najwyższym poziomie.

Naukowe zainteresowania doktora Salagierskiego koncentrują się wokół nieinwazyjnych badań mających zastosowanie w profilaktyce przeciwnowotworowej i we wczesnej diagnostyce raka prostaty (m.in. oznaczanie markera PCA3 w moczu). Ostatnio zajmuje się również poszukiwaniem skutecznego leczenia zakażeń i nawracających infekcji dróg moczowych.

Sprawdź godziny działania poradni urologicznej!

Zadzwoń

Napisz