Prywatna Lecznica Certus rozpoczęła kolejny sezon szczepień przeciw grypie.

Grypa jest to ostra choroba zakaźna przenoszona drogą kropelkową. Wywoływana jest przez wirusy. Występuje z różnym nasileniem, przeważnie od października do kwietnia. Najlepszym sposobem uniknięcia zakażenia grypą jest zastosowanie szczepionki. Według Światowej Organizacji Zdrowia jest to skuteczna metoda walki z wirusem

Celem szczepień przeciwko grypie jest nie tylko uniknięcie zachorowania, ale przede wszystkim poważnych powikłań pogrypowych, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia, np. zapalenia płuc i oskrzeli, zapalenia ucha środkowego, zapalenia mięśnia sercowego, niewydolności nerek, zapalenia opon mózgowo – rdzeniowych. Tylko profilaktyka może ochronić przed grypą, a w konsekwencji przed wyłączeniem na blisko dwa tygodnie z życia zawodowego i rodzinnego. Szczepionkę najlepiej przyjąć we wrześniu lub październiku.

Szczepionki dostępne w sezonie 2018/2019 są tzw. szczepionkami czterowalentnymi, tzn. zawierają 2 szczepy grypy typu A i 2 szczepy grypy typu B. Tym samym charakteryzują się one większą skutecznością niż dotychczas dostępne szczepionki.

Więcej ciekawostek o grypie w specjalnej infografice oraz w naszej Bazie Wiedzy.
Cena szczepienia szczepionką na sezon 2018/2019 wynosi 45 zł (pełna cena z kwalifikacją przez lekarza i podaniem). Są to tzw. szczepionki „pandemiczne”, czyli dające ochronę zarówno przed grypą sezonową, jak i grypą pandemiczną A/H1N1 (zwaną „świńską grypą”). Dla dzieci dedykowana jest szczepionka Vaxigrip Tetra.

Szczepienia przeciwko grypie dostępne są we wszystkich placówkach Prywatnej Lecznicy Certus bez konieczności wcześniejszego umawiania terminu szczepień (oprócz dzieci).

Zapobiegaj! Chroń! Szczep!

Zadzwoń

Napisz