Szanowni Państwo" w dniach od 2/04 - 5/04 zmienia się harmonogram pracy Ambulatorium ul. Grunwaldzka 156 godziny przyjęć od 8-20. Rejestracja pacjentów w godzinach 8:00-19:00. Każdorazowo prosimy o potwierdzenie wizyty pod numer telefonu 618604-200 . Szpital PL CERTUS w dniach 3-5/04 nieczynny. Szczegółowy harmonogram w "AKTUALNOŚCIACH"

Lek. med. Michał Jurasz, Poradnia Urologiczna

dr Jurasz
Lek. med. jest specjalistą urologiem, Ordynatorem Oddziału Urologicznego w naszym Szpitalu.

Lek med. Michał Jurasz jest absolwentem Uniwersytetu im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Część studiów odbył na Uniwersytecie im. Ruprechta-Karla w Heidelbergu. Specjalizację z urologii ukończył egzaminem państwowym w Düsseldorfie, po 5-letnim pobycie w Klinice Urologii w Essen w Niemczech. Ośrodek ten należy do prestiżowej sieci European Prostata Center oraz Westdeutscher Kontinenz und Beckenbodenzentrum (Centrum Leczenia Schorzeń Prostaty oraz Zachodnioniemieckiego Centrum Nietrzymania Moczu).

W swojej praktyce klinicznej przeprowadził setki operacji urologicznych zdobywając doświadczenie i doskonaląc techniki operacyjne zarówno laparoskopowe jak i klasyczne oraz odbywał kursy z zakresu ultrasonografii niemieckiego towarzystwa sonograficznego (DEGUM). Pracował także na oddziale urologicznym w klinice berlińskiej, na stanowisku zastępcy ordynatora. W ramach obowiązków wykonywał wysokospecjalistyczne zabiegi urologiczne, między innymi przy użyciu robota Da Vinci.

Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez staże w ośrodkach krajowych i zagranicznych oraz udział w międzynarodowych kongresach. Współpracuje z wybitnymi specjalistami z kraju i Niemiec (Berlina). Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, Niemieckiego Towarzystwa Urologicznego i Berlińskiego Towarzystwa Urologicznego.

Dr Jurasz wykonuje pełen zakres zabiegów i diagnostyki urologicznej, między innymi operacje jednego dnia - przezcewkowe resekcje łagodnego przerostu prostaty (TUR-P) oraz guzów pęcherza moczowego (TUR-B), a także endoskopowe leczenie kamicy nerkowej.  Zajmuje się także pełnym zakresem leczenia chorób układu moczowego i męskich narządów płciowych, stosując sprawdzone, minimalnie inwazyjne metody leczenia w zakresie onkologii urologicznej, leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, leczenia urazów układu moczowego i męskich narządów płciowych, rozpoznawania i leczenia zaburzeń czynnościowych dolnych dróg moczowych, leczenia wszystkich postaci nietrzymania moczu, chirurgii naprawczej dróg moczowych (protezy zwieracza cewki moczowej) i uszkodzeń oraz diagnostyką i leczeniem męskiej niemocy płciowej (m.in. protezy prącia).  Michał Jurasz specjalizuje się w leczeniu kamicy moczowej z wykorzystaniem wszystkich nowoczesnych metod zabiegowych (zabiegi endoskopowe i laparoskopowe).

Dowiedz się więcej o oddziale!

Zadzwoń

Napisz