Szanowni Państwo, informujemy, że Szpital i Ambulatorium PL CERTUS ul. Grunwaldzka 156 od dnia 20.06.2022 - 31.08.2022 jest czynne w godzinach 07:00-21:30.
Za utrudnienia przepraszamy, Dyrekcja EMC Certus

Dr n.med. Marek Kolaśniewski - Medycyna sportowa

kolix
Dr n.med. Marek Kolaśniewski jest doświadczonym specjalistą z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz z zakresu medycyny sportowej. Przyjmuje w Poradni Ortopedii Dziecięcej, gdzie przeprowadza konsultacje oraz wykonuje USG narządu ruchu u dzieci oraz drobne zabiegi ortopedyczne, a także Poradni Medycyny Sportowej w Certus ul. Wagrowska 6 w Poznaniu. Ponadto wykonuje USG bioderek w Poradni Preluksacyjnej w tej samej lokalizacji.

Dr Kolaśniewski posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zarówno w oddziale szpitalnym, jak i w poradni ortopedycznej. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. W czasie studiów (jako wolontariusz) oraz na stażu podyplomowym związany był od 1998 roku z Oddziałem Chirurgii Urazowej i Ortopedii Szpitala Wojskowego w Poznaniu. W roku 2010 w trakcie Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego uzyskał z wyróżnieniem tytuł specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu a w roku 2017 uzyskał z wynikiem bardzo dobrym tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny sportowej.

Doświadczenie w leczeniu złamań pozwoliło również na przygotowanie pod kierunkiem dr hab. Wojciecha Strzyżewskiego (Klinika Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu) pracy doktorskiej nt. leczenia złamań okolicy stawu biodrowego.

Jest członkiem i wykładowcą Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, AO Trauma oraz Sekcji Ortopedii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Na co dzień pracuje w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej, poradni ortopedii dziecięcej, poradni preluksacyjnej oraz zajmuje się medycyną sportową.  


Dr n.med. Marek Kolaśniewski zajmuje się leczeniem:

- wrodzonych i nabytych wad oraz schorzeń wieku dziecięcego:

1.       Wady wrodzone ręki

- palcozrost, wady ubytkowe ręki, palce dodatkowe
- wrodzony kciuk zatrzaskujący
- wady kciuka
- anomalie palców

2.       Wady wrodzone i nabyte stawu skokowego i stopy

- stopa końsko-szpotawa ( leczenie metodą Ponsetiego, leczenie naprawcze i rekonstrukcyjne)
- stopa wydrążona, końska, płasko-koślawa
- schorzenia ścięgna Achillesa
- niestabilności stawu skokowego, urazy chrzęstne kości skokowej
- artroskopia stawu skokowego  

3.       Deformacji i zaburzenia osi kończyn

  • korekcja osi kończyn ( koślawości / szpotawości)
  • wydłużanie kończyn
  • dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i zmianami ortopedycznymi w przebiegu zaburzeń neurologicznych
  • schorzeń kręgosłupa, w tym skolioz (leczenie gorsetowe i rehabilitacja)
  • wad postawy
  • urazów stawów i kończyn u dzieci ( złamania, urazy sportowe, przeciążeniowe, artroskopie)
  • wybranych nowotworów kości u dzieci
  • wad wrodzonych i nabytych stawu biodrowego (choroba Perthesa, mózgowe porażenie dziecięce, złuszczenie głowy kości udowej, dysplazja stawu biodrowego )
  • wad nabytych i wrodzonych stawu barkowego i kolanowego
  • zapaleń kości

Zadzwoń

Napisz