Szanowni Państwo" w dniach od 2/04 - 5/04 zmienia się harmonogram pracy Ambulatorium ul. Grunwaldzka 156 godziny przyjęć od 8-20. Rejestracja pacjentów w godzinach 8:00-19:00. Każdorazowo prosimy o potwierdzenie wizyty pod numer telefonu 618604-200 . Szpital PL CERTUS w dniach 3-5/04 nieczynny. Szczegółowy harmonogram w "AKTUALNOŚCIACH"

Mgr Teresa Michlicka, Poradnia psychologiczna

mgr Michlicka
W naszej poradni psychologicznej w Centrum Medycznym nr 1 przy ul. Dąbrowskiego przyjmuje mgr Teresa Michlicka.

Jest psychologiem z pasji i wykształcenia. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku: psychologia, specjalność: psychologia kliniczna. Ukończyła kurs podstawowy i zaawansowany z zakresu psychoterapii systemowej, indywidualnej, par, rodzinnej i grupowej. Jest członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.  Pracuję zgodnie z zasadami terapii systemowej skoncentrowanej na zasobach klientów. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Konsultacje psychologiczne w Certusie prowadzi od 2015 roku, wcześniej doświadczenie zdobywała m.in. w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychic Chorych w Gnieźnie, w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego, na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Poznaniu oraz w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapeutycznym. Cały czas doskonali swój warsztat pracy poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach.

Główne obszary jej pracy to:
            
  • Konsultacje psychologiczne,
  • Pierwsza rozmowa „o problemie” z dzieckiem, nastolatkiem, osobą dorosłą, skoncentrowana na rozwiązaniu,
  • Prowadzenie rozmów pomocowych,
  • „Jestem do niczego" – praca z klientem o obniżonej samoocenie,
  • Praca z rodziną w kontekście rozstania i rozwodu,
  • Terapia lęku w ujęciu systemowym,
  • Pożegnanie jako przejście – praca systemowa w sytuacji straty,
  • Podejście systemowe w terapii objawów somatycznych,
  • „Upojona tęsknota” – terapia uzależnienia alkoholowego,
Pani Teresa Michlicka jest osobą otwartą, empatyczną, cierpliwą, potrafiącą uważnie słuchać. Jej motto to: „…wczoraj było za wcześnie, jutro będzie za późno, dziś jest ten dzień, otwórz się na zmiany!” . Uważne towarzyszenie Klientom w drodze do zrozumienia siebie, pracy, aby uczynili swoje życie lepszym oraz obserwowanie pojawiających się w ich życiu zmian, stanowi dla niej sens tego, co robi.

Sprawdź terminarz

Zadzwoń

Napisz