
Doktor nauk medycznych Justyna Młodzikowska-Albrecht - neurolog przyjmuje w Centrum Medycznym nr 2 przy ul. Wagrowskiej 6 w Poznaniu. Jest doświadczoną specjalistką z zakresu neurologii. W 2002 roku z wyróżnieniem ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu, a w 2008 roku obroniła pracę doktorską w dziedzinie neurologii dziecięcej pod tytułem “Tiki przewlekłe i zespół Tourette’a u dzieci i młodzieży - charakterystyka objawów klinicznych oraz współistniejących zaburzeń snu”. Rok później uzyskała II stopień specjalizacji w dziedzinie neurologii.
Doktor nauk medycznych Justyna Młodzikowska-Albrecht - neurolog Poznań
Doktor Młodzikowska-Albrecht w latach 2003-2009 pracowała jako młodszy asystent i nauczyciel akademicki w Klinice i Katedrze Neurologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2006 roku odbyła miesięczny staż na Oddziale neuropediatrycznym w Kilonii na Uniwersytecie Christiana-Albrechtsa. Od 2007 pracuje również w poradniach neurologicznych.
Doktor Justyna Młodzikowska-Albrecht stale się rozwija i podnosi swoje kwalifikacje.
Aktywnie uczestniczy w konferencjach i sympozjach naukowych z zakresu chorób neurologicznych dzieci i dorosłych. Autorka wielu prac badawczych i publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Ukończyła między innymi:
- Podyplomowe Studium Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego,
- kurs epileptologii klinicznej,
- kurs podstawowy ultrasonografii dupleksowej i dopplerowskiej tętnic zewnątrzczaszkowych oraz ultrasonografii przezczaszkowej.
Doświadczony lekarz
Przyjmująca w Poznaniu, lekarz neurolog Justyna Młodzikowska-Albrecht zyskała spore zaufanie pacjentów dzięki swojej kompleksowej wiedzy oraz empatii. W naszych Centrach Medycznych zajmuje się diagnostyką i leczeniem dorosłych, dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem:
- chorób naczyniowych układu nerwowego,
- chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego np. Alzheimera,
- padaczki i innych zaburzeń napadowych,
- bólów głowy, zawrotów głowy,
- chorób nerwowo-mięśniowych,
- bólów kręgosłupa,
- diagnostyki chorób nowotworowych układu nerwowego,
- chorób obwodowego układu nerwowego,
- chorób demielinizacyjnych ośrodkowego układu nerwowego,
- zaburzeń pozapiramidowych i zaburzeń czynności ruchowych np. Parkinsona,
- trudności szkolnych, leczeniem tików, ADHD,
- mózgowego porażenia dziecięcego,
- oceny neurologicznego rozwoju dzieci.