Borejsza
Lek. med. Maciej Borejsza przyjmuje pacjentów w Poradni transplantacji włosów w Ambulatorium przy ul. Grunwaldzkiej 156 w Poznaniu.

Doktor Borejsza studia medyczne ukończył na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w 2011 roku. Od 2012 zdobywał doświadczenie chirurgiczne, a pierwsze kroki w chirurgii odtwórczej włosów stawiał w 2014 roku.

Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów (ISHRS), FUE Europe, oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów. Bierze udział w kursach, warsztatach i zjazdach by stale podnosić swoje kwalifikacje i zapewnić najwyższy poziom usług. Lekarz specjalizuje się w zabiegach przeszczepu włosów metodą FUE, poprzedzonych wnikliwą analizą problemu i opracowaniem strategii działania.

Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Excision) polega na pozyskiwaniu pojedynczych jednostek mieszkowych poprzez pobieranie ich z okolic potylicznej i skroniowych. Pobrane mieszki są następnie implantowane w okolicę biorczą. Po pobraniu pozostają punktowe blizny, które są praktycznie niewidoczne – zakrywają je okoliczne włosy. W metodzie FUE nie ma konieczności wycinania paska skóry z okolicy potylicznej (jak w metodzie FUT). Pojedyncze jednostki mieszkowe, nazywane również FU-Follicular Unit lub graftami, mogą zawierać od 1 do 4 (czasem i więcej) mieszków włosowych. Potylica (miejsce dawcze) jest obszarem, z którego włosy nie wypadają. Włosy, które wyrosną z pozyskanych tam mieszków również nie wypadną. Okolica, w którą wszczepiamy grafty pozostaje z zaimplantowanymi włosami do końca życia. Dlatego tak ważne jest rozsądne zaplanowanie zabiegu z uwzględnieniem prognoz dotyczących łysienia pacjenta w przyszłości. Każdy pacjent wymaga odrębnej analizy – bowiem skutków zabiegu nie można już wycofać, co oczywiście ma też swoje niezaprzeczalne zalety.

W swojej pracy dr Borejsza dba przede wszystkim o wysoką jakość pracy oraz indywidualne podejście do pacjenta i jego problemów oraz dbałość o optymalne efekty z zachowaniem naturalnego wyglądu.

Sprawdź godziny pracy poradni!

Zadzwoń

Napisz