Dr n. med. Hanna Stankowiak-Kulpa, Poradnia endokrynologiczna/diabetologiczna

HannaSK
Dr n. med. Hanna Stankowiak - Kulpa jest specjalistą w dziedzinie endokrynologii i diabetologii konsultującym w Poradni Endokrynologicznej i Diabetolologicznej w Ambulatorium zlokalizowanym przy ul. Grunwaldzkiej 156 w Poznaniu.

Dr Stankowiak - Kulpa ukończyła Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizacje w zakresie chorób wewnętrznych oraz studia doktoranckie odbywała w Klinice Endokrynologii i Przemiany Materii w Poznaniu. Przebywała także na stypendium naukowym w Wielkiej Brytanii. W 2014 roku obroniła tytuł doktora nauk medycznych. Następnie podjęła pracę w Cardiff - University Hospital of Wales i w Newport - Royal Gwent Hospital. Po powrocie do kraju została zatrudniona na stanowisku adiunkta w Klinice Chorób Metabolicznych i Przemiany Materii w Szpitalu im H. Święcickiego w Poznaniu. W tym czasie pełniła także obowiązki nauczyciela akademickiego. Następnie ukończyła specjalizację z zakresu diabetologii (2014) i endokrynologii (2019).

Aktywnie uczestniczy w konferencjach oraz jest autorem prac naukowych z zakresu diabetologii, endokrynologii oraz zaburzeń przemiany materii. Biegle posługuje się językiem angielskim.

Zainteresowania zawodowe dotyczą w szczególności leczenia zaburzeń lipidowych, cukrzyc (typ 1 i 2 oraz cukrzycy ciążowej), insuliooporności, niedoborów witaminy B, zaburzeń pracy tarczycy (nadczynność, niedoczynność, stany zapalne) oraz chorób nadnerczy.

Jest członkiem wielu towarzystw naukowych w tym: Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Internistycznego oraz General Medical Council w Londynie, UK.

Sprawdź terminarze specjalisty:
Poradnia endokrynologiczna
Poradnia diabetologiczna

Zadzwoń

Napisz