Formularz kontaktuFormularz kontaktu Wstępna ankietaWstępna ankieta

O metodzie OverStitch

CERTUS OverStich 750x200px

Endoskopowa plastyka żołądka przeprowadzana urządzeniem OverStitch to rozwiązanie pozwalające na ograniczenie wielkości żołądka. Objętość żołądka zmniejsza się przez założenie w części żołądka specjalnych szwów. Jednak odbywa się to bez wycinania i usuwania jego fragmentów!

Zabieg ESG (endoskopowa gastroplastyka), po zakwalifikowaniu do niego przez zespół specjalistów, jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Przeprowadzający operację lekarz wprowadza przez usta endoskop, wraz z systemem OverStitch, do żołądka pacjenta. Tam odbywa się proces zszywania ścian żołądka. Szwy na żołądku są zakładane za pomocą niezwykle precyzyjnej końcówki endoskopu. Kolejnym etapem jest ich zaciskanie. To właśnie w tym momencie następuje ograniczenie objętości żołądka, którego efektem ma być pomoc w redukcji wagi. Przebieg poszczególnych etapów operacji jest widoczny na ekranie – końcówka endoskopu jest uzbrojona w kamerę umożliwiającą podgląd. Również dzięki niej lekarz ma pewność, że każda wykonywana przez niego czynność oraz jej efekt są prawidłowe.

Bardzo często czynnikiem, który ma wielki wpływ na podjęcie decyzji o poddaniu się zabiegowi, jest strach. Wiele osób, mówiąc wprost, boi się operacji. Zastosowanie odpowiedniej technologii zapewniającej niski poziom inwazyjności sprawia, że endoskopowa plastyka żołądka z użyciem OverStitch to dla nich dobre rozwiązanie. Zabieg jest przeprowadzany bez cięć chirurgicznych i trwa jedynie około 60 minut, a pacjent po jego wykonaniu pozostaje w szpitalu tylko jeden dzień.
Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już po kilku tygodniach – po tak krótkim czasie można spodziewać się pierwszych spadków wagi. Należy jednak pamiętać, że bez prawidłowego leczenia żywieniowego po zabiegu możemy nie odnieść sukcesu w trwałym zrzuceniu nadmiaru kilogramów.

W kolejnych miesiącach utrata wagi powinna być o wiele lepiej widoczna i odczuwalna. Wraz z jej redukcją będzie również spadać ryzyko pojawienia się powikłań, których przyczyną jest często otyłość, m.in.: chorób serca, nadciśnienia cukrzycy typu 2, udaru mózgu.

Wśród licznych zalet endoskopowej plastyki żołądka (ESG) wykonywanej przy użyciu OverStich jest możliwość jej powtórzenia. Jeżeli po pierwszym zabiegu efekty nie będą zgodne z oczekiwaniem pacjenta i lekarza, operację można przeprowadzić wielokrotnie.

CERTUS OverStich Zabieg Baner 750x500px

Wskazania

Jedną z cech metody OverStich jest możliwość jej wdrożenia u osób z otyłością, także u otyłych, którzy nie kwalifikują się do innych zabiegów bariatrycznych (wskaźnik BMI przekraczający 30). Ten typ zabiegu jest polecany wszystkim osobom, które podejmowały nieudane próby znaczącego schudnięcia (zarówno z otyłością jaki i nadwagą) stosując najróżniejsze diety lub po prostu zabrakło im determinacji we wdrażaniu dobrych nawyków żywieniowych, a chcą uniknąć inwazyjnego leczenia chirurgicznego.

Przeciwwskazania

Zabieg OverStitch to rozwiązanie wyjątkowo bezpieczne. Mimo tego nie można go przeprowadzać u kobiet w ciąży, planujących zajście w ciążę w ciągu 24 miesięcy oraz pań karmiących piersią. Stosowanie metody jest wykluczone również u osób zmagających się z chorobą nowotworową.

Przeciwwskazaniami są także:
  • procesy zapalne przewodu pokarmowego (zapalenie przełyku, czy owrzodzenie) do czasu ich wyleczenia
  • obecność ognisk potencjalnego krwawienia (żylaki)
  • duża przepuklina rozworu przełykowego
  • anomalie strukturalne przełyku lub gardła
  • stan po leczeniu wrzodu żołądka w lokalizacji w trzonie, lub obecność innych zmian przednowotworowych w żołądku wymagających powtarzalnego nadzoru endoskopowego
  • konieczność stałego leczenia przeciwkrzepliwego (z wyłączeniem leczenia preparatami aspiryny)

Zadzwoń

Napisz