Formularz kontaktuFormularz kontaktu Wstępna ankietaWstępna ankieta

Jak skorzystać z zabiegu?

CERTUS OverStich Zabieg 750x200px

Otyłość to niebezpieczna dla zdrowia i życia przypadłość. Jednak aby trwale, a przede wszystkim bezpiecznie schudnąć, potrzebne jest wsparcie osób posiadających odpowiednie wykształcenie, umiejętności i doświadczenie.

W przypadku metody ESG - OverStitch kwalifikacja do zabiegu ma kilka etapów. Uczestniczą w nich lekarze-specjaliści, dietetyk oraz neuropsycholog. Tylko dzięki odpowiednio skonstruowanym procedurom możemy wspólnie podjąć walkę o zdrowie pacjentów. Osoby decydujące się na zabieg powinny, jeszcze przed jego przeprowadzeniem, wprowadzić pod okiem dietetyka zmiany w sposobie odżywiania oraz zwiększyć codzienną aktywność fizyczną.
Ścieżka pacjenta do zabiegu endoskopowej gastroplastyki mankietowej (ESG) OverStitch:

1. Kontakt z opiekunem pacjenta
To pierwszy krok do zabiegu, którego efektem ma być pozbycie się zbędnych kilogramów i trwałe pokonanie otyłości. Od opiekuna klienta pacjent uzyskuje wszystkie niezbędne informacje dotyczące zabiegu, ustala termin spotkań, konsultacji i badań.
Opiekun pacjenta:

Karolina Fajek

Telefon 517440147 

2. Diagnostyka i wywiad
Na tym etapie są przeprowadzane wszystkie niezbędne badanie i analizy oraz zbierane szczegółowe informacje na temat zdrowia pacjenta. Poza konsultacjami lekarskimi, do procesu kwalifikacji włączani są dietetyk i psycholog, którzy odbywają wywiad z osobą chcącą skorzystać z zabiegu

3. Podsumowanie diagnostyki
Tu następuje podsumowanie wszystkich, zebranych w poprzednim etapie, informacji i wyników. Nasi fachowcy poddają je teraz drobiazgowej ocenie.

4. Kwalifikacja do zabiegu
W tym momencie następuje decyzja o kwalifikacji do zabiegu endoskopowej plastyki żołądka z użyciem OverStitch. Dzieje się to na podstawie wyników przeprowadzonych badań, a także wniosków wyciągniętych przez psychologa oraz dietetyka

5. Zabieg
Ostatnim etap to sam zabieg. Jest on przeprowadzany przez zespół pod kierownictwem lekarza specjalisty chirurgii ogólnej i gastroenterologii dr n. med. Mirosława Łukaszuka.

Pacjenci poddający się zabiegowi OverStitch powinni pamiętać, że po jego przeprowadzeniu należy utrzymać odpowiednią dietę. Zmiany w sposobie żywienia warto wprowadzić na stałe. Takie działanie, wsparte regularną aktywnością fizyczną, pomoże cieszyć się efektami pracy specjalistów.

Zadzwoń

Napisz