Formularz kontaktuFormularz kontaktu Wstępna ankietaWstępna ankieta

Pytania i odpowiedzi

CERTUS OverStich Pytania 750x200px
Rozważam leczenie metodą Overstitch. Co mam zrobić?

Skontaktuj się z opiekunem pacjenta (Marta Manowiec, telefon 532 478 040.). On wskaże Ci konieczne do podjęcia kroki oraz udzieli informacji, jakie badania diagnostyczne należy wykonać przed poddaniem się zabiegowi.


Jak zakwalifikować się do zabiegu?

Aby zakwalifikować się do zabiegu musisz przejść ścieżkę diagnostyczną, która jest częścią naszego Pakietu Szpitalnego. Na podstawie otrzymanych wyników ostatecznej kwalifikacji dokonuje lekarz – specjalista. Co ważne, jeśli z powodów zdrowotnych nie zakwalifikujesz się do zabiegu, nie poniesiesz żadnych kosztów. Więcej na temat kwalifikacji powie Ci nasz opiekun pacjenta – Marta Manowiec, telefon 532 478 0407.


Co wchodzi w skład pakietu diagnostycznego?

To specjalistyczna ścieżka diagnostyczna składająca się z wielu ważnych etapów. Wśród nich są m.in. konsultacje z chirurgiem oraz spotkania ze specjalistą dietetykiem. W ramach pakietu odbędziesz także rozmowę z psychologiem. W skład pakietu wchodzi również zestaw szczegółowych badań, które pomogą ocenić stan Twojego zdrowia i podjąć lekarzowi decyzję o kwalifikacji do zabiegu. Więcej informacji znajdziesz tu:
https://www.certus.med.pl/pl/oferta/indywidualne-pakiety-profilaktyczne/pakiet-otylosciowy-szpitalny


Dlaczego muszę wykonać pakiet badań przed zabiegiem?

Każdy, nawet najprostszy i najmniej ingerujący w anatomię pacjenta zabieg, jest działaniem wymagającym skrupulatnego przygotowania medycznego. Dlatego przed jego przeprowadzeniem należy zrobić wszystko, by upewnić się, że nie będzie on stwarzał dla Ciebie jakichkolwiek zagrożeń. Tylko wykonanie odpowiednich, szczegółowych badań pozwoli zakwalifikować Cię do zabiegu i zminimalizować ryzyko pojawienia się ewentualnych powikłań po jego wykonaniu.


Ile dni będzie trwać pobyt w szpitalu?

Zdajemy sobie sprawę, że u wielu osób każdy pobyt w szpitalu wiąże się na przykład ze stresem. Dlatego robimy wszystko, by każda przeprowadzana przez nas procedura medyczna łączyła się z jak najkrótszym pobytem w szpitalnej sali. Zabiegn ESG OverStitch jest tego świetnym przykładem – związany z nim czas spędzony w placówce medycznej nie powinien być dłuższy niż 2 dni.


Kiedy będę w pełni sprawny fizycznie?

Na sprawność fizyczną każdej osoby wpływają najróżniejsze czynniki, takie jak wiek, tryb życia, w tym poziom aktywności fizycznej itp. W przypadku poddania się niektórym zabiegom medycznym, w szczególności operacjom chirurgicznym, poziom sprawności fizycznej może być przez jakiś czas obniżony. Jednak przejście zabiegu ESG OverStitch nie powinno mieć długotrwałego wpływu na Twoją formę, a pełna sprawność powinna powrócić już po 14 dniach.


Czy po ESG Overstitch zostają blizny?

Zabieg plastyki żołądka z wykorzystaniem OverStitch jest przeprowadzany metodą endoskopową. Endoskop ze specjalną końcówką jest wprowadzany przez usta pacjenta i w ten sposób lekarz przeprowadza cały zabieg. Dzięki temu nie są wykonywane cięcia chirurgiczne, a to z kolei sprawia, że po zabiegu nie pozostają żadne blizny.


Jak przygotować się do zabiegu ESG Overstitch?

Należy przejść całą ścieżkę diagnostyczną pod nadzorem wykwalifikowanego personelu oraz starać się już przed zabiegiem przestrzegać zaleceń dietetycznych. Po kwalifikacji jedynym wymogiem jest pojawienie się w wyznaczonym terminie w szpitalu na czczo.


Jaki rozmiar będzie mieć żołądek po zabiegów?

Endoskopowa plastyka żołądka (ESG) metodą OverStitch to zabieg polegający na założeniu na ścianach żołądka specjalnych szwów. W ten sposób ogranicza się jego pojemność. W efekcie zabiegu objętość żołądka po zabiegu ESG OverStitch zazwyczaj zmniejsza się o 60 – 80%. Taki poziom redukcji, przy zmianie nawyków żywieniowych i wdrożeniu odpowiedniej aktywności fizycznej, powinien dać widoczne i satysfakcjonujące rezultaty w walce z nadmierną wagą.


Co z przyjmowanymi przeze mnie dotychczas lekami?

Jeśli chcesz poddać się zabiegowi metodą OverStitch, a przyjmujesz jakieś leki, musisz powiedzieć o tym lekarzowi. Będziesz mieć do tego wiele okazji podczas spotkań konsultacyjnych i przechodzenia całej ścieżki diagnostycznej. Wiedza o lekach jest niezbędna, by wdrożyć ewentualne rozwiązania, które zagwarantują Twoje bezpieczeństwo. Po podjęciu decyzji, lekarz poinformuje Cię, jak postępować z dotychczas przyjmowanymi lekami.


Jak długo nie będę pracować?

Odzyskanie pełnej sprawności zajmuje zwykle dwa tygodnie. Jednak czas jaki powinien upłynąć od momentu zabiegu do chwili powrotu do pracy jest uzależniony od jej charakteru. Ale bez względu na to, czy pracujesz fizycznie, czy wykonujesz pracę biurową, maksymalny okres zwolnienia to zazwyczaj 14 dni.


Jaką dietę mam będę stosować mieć po zabiegu?

Plastyka żołądka z wykorzystaniem metody OverStitch to zabieg, którego celem jest zwalczenie otyłości. Wiąże się z nim więc wprowadzenie zmian w sposobie odżywiania. Przez pierwsze 14 dni po wykonaniu operacji będzie to dieta wyłącznie płynna . Po tym okresie wprowadzane są dopiero produkty miękkie, miksowane. Po zakończeniu tego etapu możesz zacząć jeść produkty miękkie. Dopiero w siódmym tygodniu w diecie pojawiają się normalne posiłki. Podczas pierwszych tygodni dodatkowo należy stosować suplementację zaleconą przez lekarza suplementację. Czynnikiem mającym bardzo duży wpływ na skuteczność oraz trwałość efektów zabiegu jest wdrożenie nowych nawyków żywieniowych. Odpowiednie, opracowane przez naszego dietetyka menu, to jeden z elementów pomagających osiągnąć pożądaną wagę.


Jak zareaguje mój organizm po zabiegu? Jakie skutki mogą wystąpić?

Bezpośrednio po zabiegu występują różnie nasilone objawy dyskomfortu w jamie brzusznej, które zwykle mijają w przebiegu pierwszych 2 dni. Należy pamiętac aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu i przyjmować bardzo często a w małych porcjach płyny. Profesjonalna opieka dietetyczna jest konieczna zwłaszcza w pierwszych miesiącach po zabiegu. Pod taką opieką utrata masy ciała będzie obejmować tkankę tłuszczową, a nie wodę i mięśnie.


Kiedy mogę zajść w ciążę?

Wśród niewielu przeciwwskazań do przeprowadzenia endoskopowej plastyce żołądka metodą OverStitch jest między innymi ciąża. Panie, które spodziewają się dziecka nie mogą być skorzystać z tego rozwiązania. Również planowanie ciąży jest decyzją, którą należy uwzględnić przed poddaniem się zabiegowi. Od momentu operacji do zajścia w ciążę powinno upłynąć co najmniej 24 miesięcy.


Ile kg mogę stracić na skutek zabiegu?

Jednym z najważniejszych czynników w wyborze zabiegu, który ma pomóc pokonać otyłość, jest jego skuteczność. Plastyka żołądka z wykorzystaniem OverStitch to jedna z tych metod, które dają najlepsze rezultaty Już po roku od przeprowadzenia zabiegu redukcja masy ciała może osiągnąć poziom 18%!


Czy za zabieg OverStitch w Państwa placówce mogę zapłacić w ratach?

Tak. Raty to jeden ze sposobów płatności, jakie możesz wybrać chcąc opłacić zabieg. Nasi pacjenci mają możliwość płatności za leczenie w dwóch systemach ratalnych: "Zdrowie na Raty" oraz LM PAY S.A. (dawniej MediRaty). Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.certus.med.pl/pl/oferta/zdrowie-na-raty . Możesz również skontaktować się z opiekunem pacjenta (Marta Manowiec, telefon 532 478 040 ).


Gdzie zgłosić się w przypadku dodatkowych pytań przed i po zabiegu?

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, chcesz przed podjęciem decyzji zadać pytanie związane z OverStitch lub będziesz potrzebować wsparcia po zabiegu, skontaktuj się z opiekunem pacjenta:

Opiekun pacjenta:

Marta Manowiec, telefon
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon 532 478 040

Zadzwoń

Napisz