Poradnia alergologiczna

Prywatnym Centrum Medycznym Certus w Poznaniu znajduje się wyspecjalizowana poradnia alergologiczna, w której pacjenci, w tym również dzieci, mogą wykonać testy alergiczne. Zatrudniamy wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy, którzy przeprowadzają profesjonalną diagnostykę chorób alergicznych układu pokarmowego, oddechowego i skóry. Alergolog Poznań pomoże Ci rozpoznać przyczynę dolegliwości i wdrożyć odpowiednie leczenie. To, co przez niektórych określane jest jako przewlekła infekcja, może być rozpoznane jako alergia. Dostępne testy skórne i testy z krwi są początkiem diagnostyki.

Alergologia Poznań – umów wizytę

Wizyta u lekarza wymaga wcześniejszego umówienia terminu w rejestracji osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 61 8 604 200. Razem znajdziemy możliwie najwcześniejszy termin konsultacji. Specjalista w trakcie pierwszej wizyty zrobi szczegółowy wywiad i zaproponuje dalsze kroki – np. wykonanie testów alergicznych. Nasze centrum alergologii i pracujący w nim lekarze podchodzą do każdego pacjenta indywidualnie i holistycznie. 

Kiedy warto umówić się na konsultację z alergologiem?

Atopowe zapalenie skóry, przewlekły kaszel, problemy trawienne po zjedzeniu konkretnych pokarmów, łzawienie, swędzenie lub zaczerwienienie oczu to przykłady dolegliwości, z którymi warto zgłosić się do alergologa. Wizyta może być też konieczna przy nawracającym katarze, napadach duszności i pokrzywce. Pierwsza wizyta nie wymaga szczególnego przygotowania ani bycia na czczo. 

Przyjęcia - Centrum Medyczne nr 1, ul. Marcelińska 90

Lekarz Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
lek. med Maria Jastrząbowska-Siminiak 16:00-18:00 - - - - -


Przyjęcia - Centrum Medyczne nr 2, ul. Wagrowska 6
Lekarz Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
lek. med. Małgorzata Winiecka (dzieci i dorośli do 60 r.ż.) - poznaj specjalistę! 09:00-12:00 - - 15:00-17:00 9:00-11:00 -
lek. med. Magdalena Kostrzewska - - 15:00-19:00 - - -

 

Rodzaje wykonywanych testów alergicznych

W poradni alergologicznej wykonywane są następujące testy alergiczne: - dowiedz się więcej

  • z krwi, w tym badanie całkowitego poziomu przeciwciał na alergeny (IgE całkowite) oraz badanie poziomu przeciwciał na poszczególne alergeny (IgE specyficzne),
  • skórne.
Testy alergiczne pomagają zdiagnozować alergie m.in. na mleko krowie, czekoladę, jajka, pyłki roślin, roztocze kurzu domowego, sierść zwierząt i inne pokarmy lub czynniki. 

Zaufany alergolog dziecięcy – sprawdzona przychodnia

Alergia to dolegliwość, która zajmuje 3 miejsce wśród najczęściej występujących schorzeń przewlekłych, dlatego warto w pierwszej kolejności wykonać odpowiednie testy alergiczne, tak by móc w porę podjąć odpowiednie działania. Warto wiedzieć, że pojawiające się alergie mogą mieć podłoże genetyczne. Im szybciej zostanie rozpoznana, tym lepiej. Odpowiednio leczona alergia może przywrócić komfort życia poprzez zmniejszenie lub wyeliminowanie objawów alergicznych. 

Certus oferuje korzystne ceny testów alergicznych, profesjonalną i życzliwą opiekę medyczną, w tym również dostosowaną do wymagań małych pacjentów. Każde dziecko w naszym centrum obejmowane jest specjalistyczną opieką pełną empatii i troski.  Poradnia alergologiczna Certus to zaufane miejsce w Poznaniu, które cieszy się pozytywnymi opiniami w środowisku. 

Alergolog w Poznaniu – umów się na wizytę, korzystając z numeru telefonu (61)8-604-200 lub formularza online!

Powrót

Zadzwoń

Napisz