Sobota 03.06.2023r. Ambulatorium czynne w godz. 07:00- 14:00. Od 08.06.2023r. do 11.06.2023r. Szpital zamknięty.
08.06.2023r. Ambulatorium zamknięte. Od 10.06.2023r. do 11.06.2023r. Ambulatorium czynne w godz. 07:00 – 15:00
 

Szpital mieści się w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej 156.

Certus zapewnia kompleksowe prywatne leczenie dzieciom i dorosłym z Poznania, Swarzędza i innych miast w Wielkopolsce. Pacjenci mogą liczyć na profesjonalną opiekę ze strony doświadczonych lekarzy oraz wykwalifikowanego personelu. PL Certus posiada trzy centra medyczne, ambulatorium oraz szpital, w którym znajduje się oddział ogólny, urologiczny, zabiegowy, a także centrum endoskopii.

Pracownia RTG czynna w godzinach 7:00-19.30 oraz laboratorium diagnostyczne w godzinach 7:00-19.00, co pozwala lekarzom na szybkie i trafne postawienie diagnozy oraz skuteczne leczenie pacjentów.


Staramy się o to, by nasz Klient był zawsze zadowolony. Naszym atutem jest starannie dobrany zespół ekspertów, składający się z doświadczonych lekarzy oraz personelu medycznego średniego i niższego szczebla.

Prywatna opieka medyczna w Poznaniu i Swarzędzu

PL Certus w Poznaniu jest zlokalizowany przy ulicy Grunwaldzkiej 156. Jest to polecany adres zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak i dla firm. Ambulatorium i szpital oferuje kompleksowe pakiety diagnostyczne, które ułatwiają skuteczne leczenie różnego rodzaju chorób. Pacjenci szpitala mogą liczyć na indywidualne podejście lekarzy, komfort i wygodne warunki podczas pobytu, a także nowoczesne sprzęty umożliwiające zaawansowaną i skuteczną pomoc medyczną.

Szpital godny zaufania

Osoby z Poznania, Swarzędza i okolic, które poszukują dobrego lekarza prywatnego, powinny zapoznać się z ofertą szpitala Certus. Jest to miejsce godne zaufania, w którym można liczyć na fachową pomoc lekarską, a także przystępne ceny.


Ponadto, jako nieliczni w Poznaniu (tylko 3 szpitale), wprowadziliśmy Okołooperacyjną Kartę Kontrolną. Jest ona narzędziem służącym zachowaniu bezpieczeństwa oraz właściwej komunikacji i współpracy w - składającym się z wielu specjalistów - zespole zabiegowym. Jej treść dotyczy przede wszystkim kanałów komunikacji między członkami zespołu operacyjnego, co przekłada się na bezpieczeństwo pacjentów. Karta powstała w ramach inicjatywy WHO "Bezpieczna chirurgia ratuje życie" i jest elementem działań World Alliance for Patient Safety, dedykowanych ograniczeniu liczby komplikacji i zgonów operowanych pacjentów.

O Szpitalu
Wszystkie jednostki szpitala nastawione na szybką diagnostykę oraz nowoczesne metody terapii. W zależności od rodzaju schorzenia pacjenci kierowani są na jeden z trzech oddziałów:
 • Oddział ogólny
 • Oddział urologiczny
 • Oddział zabiegowy
Na terenie Szpitala w Poznaniu działa także Centrum Endoskopii specjalizujące się w badaniach i zabiegach przewodu pokarmowego.

Chorym, dla zapewnienia pełnego komfortu, oferujemy pokoje jedno- i dwuosobowe, każdy z własnym węzłem sanitarnym.

W przypadkach hospitalizacji dzieci do lat 14 jednemu z rodziców zapewniamy pobyt w pokoju wraz z dzieckiem bez dodatkowych opłat.

Z naszym szpitalem współpracuje grono znakomitych specjalistów z różnych dziedzin medycyny, w tym wykładowcy poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. W przypadkach tego wymagających lub na życzenie pacjenta możliwe jest skorzystanie z ich dużej wiedzy i doświadczenia zawodowego. Konsultanci dyscyplin zabiegowych wykonują także w naszym szpitalu zabiegi operacyjne w zakresie swoich dziedzin.


W ramach leczenia oferujemy również pomoc rehabilitanta i psychologa.
Oddział Ogólny Oddział Ogólny nastawiony jest na krótkoterminową i pełną diagnostykę oraz leczenie chorób wewnętrznych, w tym:
 • układu krążenia,
 • zaburzeń metabolicznych,
 • schorzeń układu oddechowego,
 • chorób przewodu pokarmowego,
 • niektórych chorób neurologicznych oraz rozrostowych.
W ramach pobytu na Oddziale Ogólnym realizowane są Indywidualne Pakiety Profilaktyczne - kompleksowy przegląd stanu zdrowia w zależności od płci i wieku Pacjenta.

Telefoniczny kontakt z Oddziałem Ogólnym możliwy jest pod numerem telefonu (61) 8-604-330.

Poznaj szczegółowy zakres usług wykonywanych na Oddziale Ogólnym.
Oddział Urologiczny Ordynatorem Oddziału Urologicznego jest dr n. med. Natalia Majchrzak

Oddział zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń układu moczowo-płciowego, przede wszystkim:
Na Oddziale Urologicznym wykonywane są zabiegi laserowego leczenia łagodnego rozrostu prostaty tzw. Holep (holmowa enukleacja gruczolaka prostaty)

Większość zabiegów urologicznych jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia (czas oczekiwania na zabieg w ramach kontraktu uzależniony jest od ilości pacjentów zapisanych na listę oczekujących).

Telefoniczny kontakt z Oddziałem Urologicznym możliwy jest pod numerem telefonu (61) 8-604-430.

Poznaj szczegółowy zakres zabiegów wykonywanych na Oddziale Urologicznym.
Oddział Zabiegowy Ordynatorem Oddziału Zabiegowego jest dr n. med. Marek Winckiewicz - Specjalista Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Naczyniowej

W ramach oddziału wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu:

 • chirurgii ogólnej,
 • chirurgii laparoskopowej,
 • chirurgii naczyniowej,
 • chirurgii dziecięcej,
 • chirurgii plastycznej,
 • chirurgii onkologicznej,
 • ginekologii,
 • gastroenterologii,
 • proktologii,
 • laryngologii,
 • ortopedii (w tym chirurgii ręki).
Telefoniczny kontakt z Oddziałem Zabiegowym możliwy jest pod numerem telefonu (61) 8-604-430.

Jako jedni nieliczni w Polsce wykonujemy zabiegi nieoperacyjnych nowotworów wątroby i trzustki technologią NanoKnife.

Dowiedz się więcej o zabiegach wykonywanych na Oddziale Zabiegowym.
Centrum Endoskopii W Centrum Endoskopii wykonywane są następujące badania diagnostyczne przewodu pokarmowego:
 • gastroskopia,
 • rektoskopia,
 • kolonoskopia (wykonywana ambulatoryjnie lub w ramach pobytu szpitalnego),
 • ECPW/ERCP,
 • Endoskopia kapsułkowa - metoda diagnostyki chorób jelita cienkiego
oraz endoskopowe zabiegi przewodu pokarmowego.

Telefoniczny kontakt z Centrum Endoskopii możliwy jest pod numerem telefonu (61) 8-604-391.


Dowiedz się więcej o usługach Centrum Endoskopii