Szanowni Państwo" w dniach od 2/04 - 5/04 zmienia się harmonogram pracy Ambulatorium ul. Grunwaldzka 156 godziny przyjęć od 8-20. Rejestracja pacjentów w godzinach 8:00-19:00. Każdorazowo prosimy o potwierdzenie wizyty pod numer telefonu 618604-200 . Szpital PL CERTUS w dniach 3-5/04 nieczynny. Szczegółowy harmonogram w "AKTUALNOŚCIACH"

RIRS - małoinwazyjne usuwanie kamieni nerkowych

Usuwanie kamieni nerkowych i moczowodowych za pomocą metody RIRS w Poznaniu najlepiej wykonać w PL Certus, pod opieką profesjonalnej kadry medycznej. RIRS to niezwykle skuteczny zabieg, który polega na endoskopowym usuwaniu kamieni, głównie z układu kielichowo-miedniczkowego nerki. 

Stosuje się go w przypadku złogów od 0.5 do 2.5 cm. Giętka końcówka tego endoskopu pozwala na dotarcie do każdego miejsca w nerce, a następnie skruszenie złogu przy pomocy energii generowanej przez laser holmowy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą RTG. Jego czas trwania uzależniony jest od wielkości i twardości kamienia.

Jakie są wskazania do zabiegu?
RIRS wskazany jest u pacjentów z kamicą moczowodową przy lokalizacji złogu powyżej naczyń biodrowych.
Ponadto ta metoda może być stosowana także u osób:
• otyłych (BMI > 30)
• z zaburzeniami krzepnięcia
• ze złogami odpornymi (twardymi) na mx. 2 procedury kruszenia falą pozaustrojową (ESWL)
• ze złogami nerkowymi 8÷30 mm zlokalizowanymi w dolnym kielichu lub innym miejscu układu zbiorczego nerki
• z licznymi złogami jednej z nerek lub kamicą obustronną
• zdecydowanych na jedną procedurę zapewniającą 92÷97% szanse na pozbycie się złogu/złogów.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym w ramach bloku operacyjnego w trakcie 1-, 2-dniowej hospitalizacji.

W przeciwieństwie do innych procedur małoinwazyjnych w kamicy nerkowej, RIRS jest uważany za postępowanie z najmniejszą ilością powikłań.

Zabiegi przeprowadzać będzie lek. med. Michał Jurasz - Ordynator Oddziału Urologii - poznaj specjalistę!. W celu uzyskania więcej szczegółów o zabiegu prosimy o kontakt z opiekunem pacjenta szpitalnego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadzwoń

Napisz