Zmiana czasu pracy w okresie 29/10/2021-02/11/2021
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy o zmianie czasu pracy w okresie 29/10/2021-02/11/2021. Ambulatorium jest czynne w godzinach 7:00- 22:00. Rejestracja pacjenta do 21:15. Szpital w tym okresie jest nieczynny. PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TELEFONICZNY CELEM ZWERYFIKOWANIA DOSTĘPNOŚCI LEKARZA INTERNISTY I CHIRURGA TEL. 618604-200.

Endoskopia kapsułkowa jelita grubego to innowacyjne narzędzie do diagnostyki przewodu pokarmowego, pozwalające na szybką, wygodną, bezbolesną i bezpieczną wizualizację jelita grubego z wysokim wskaźnikiem znajdowania ognisk chorobowych. Badanie z zastosowaniem kapsułki endoskopowej służy do obrazowania błony śluzowej przewodu pokarmowego, co do niedawna nie było możliwe w sposób bezoperacyjny.

System PillCam COLON zapewnia dogłębną i dokładną wizualizację okrężnicy (stanowi większą część jelita grubego), a także umożliwia wykrycie polipów (w celu ich usunięcia konieczna jest kolonoskopia).
pillcam colon 2 capsule f

Kapsułkę stosuje się do wykrywania polipów u pacjentów po niekompletnej kolonoskopii, u których mimo prawidłowego przygotowania obejrzenie całej okrężnicy nie było możliwe. Dodatkowo, kapsułka służy wykrywaniu polipów u pacjentów z dowodami krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, u których występuje wysokie ryzyko wykonania kolonoskopii lub znieczulenia ogólnego potrzebnego do wykonania kolonoskopii.

Dla prawidłowego przebiegu badania i możliwie najlepszych rezultatów diagnostycznych, pacjent musi poddać się procedurze przygotowania i wyczyszczenia jelita takiego samego jak do kolonoskopii - sprawdź jak się przygotować!

Przeprowadzenie badania jest bezpieczne i komfortowe dla pacjenta oraz bardzo dobrze tolerowane. Pacjent połyka kapsułkę wielkości większej tabletki witaminowej. Kapsułka przechodząc przez przewód pokarmowy wykonuje zdjęcia wysokiej rozdzielczości (4 do 25 zdjęć na sekundę, w zależności od tempa przemieszczania się kapsułki), które przesyłane są do odbiornika, który pacjent ma przytwierdzony na pasku. Lekarz, wykonujący badanie – za pomocą specjalnego oprogramowania - dokonuje oceny zapisanych zdjęć i może postawić diagnozę. Czas przeglądania i oceny wyników endoskopii kapsułkowej zależy od wykrytej choroby oraz doświadczenia lekarza i wynosi zwykle 3 dni.
Kapsułka jest jednorazowa i po badaniu zostaje naturalnie wydalona z organizmu.

Zachęcamy do umówienia się na kwalifikaję do zabiegu podczas konsultacji u lek. med. Piotra Szabłowskiego - sprawdź terminarz. W celu uzyskania więcej szczegółów o zabiegu prosimy o kontakt z opiekunem pacjenta szpitalnego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

System pozwala na poprawne wykrycie 68,8% przypadków polipów wielkości co najmniej 6 mm i 64.9% przypadków co najmniej jednego polipa wielkości 10 mm lub większego, które zostały także wykryte w kolonoskopii. Dodatkowo system stwierdził polipy wielkości 6 mm u 18,7% pacjentów, u których w kolonoskopii nie stwierdzono żadnych polipów.