Sobota 03.06.2023r. Ambulatorium czynne w godz. 07:00- 14:00. Od 08.06.2023r. do 11.06.2023r. Szpital zamknięty.
08.06.2023r. Ambulatorium zamknięte. Od 10.06.2023r. do 11.06.2023r. Ambulatorium czynne w godz. 07:00 – 15:00

Leczenie żylaków kończyn dolnych

Niewydolność żylna jest częstym problemem medycznym - szacuje się, że w różnych stopniach zaawansowania dotyka do 40% populacji Europy. Usuwanie żylaków to zabieg chirurgiczny, który pozwala na pozbycie się tego problemu. Warto wiedzieć, że procesu tworzenia żylaków nie da się całkowicie zatrzymać, a w przypadku rozwiniętych żylaków kończyn dolnych konieczne będzie ich chirurgiczne usunięcie. O tym, czy operacja żylaków jest potrzebna, czy wystarczy nieoperacyjne usuwanie żylaków zadecyduje lekarz. Jeśli zastanawiasz się gdzie najlepiej skutecznie pozbyć się problemu żylaków przyjdź do PL Certus. Nasi specjaliści cieszą się dobrymi opiniami wśród zadowolonych pacjentów.

Czym właściwie są żylaki kończyn dolnych?

Leczenie żylaków - kiedy będzie potrzebne, kogo dotyczy ten problem i czym właściwie są żylaki nóg? Są to odcinkowe rozszerzenia żył powierzchniowych, wywołane najczęściej utratą sprężystości naczyń, zastojem żylnym lub zwiększonym ciśnieniem w żyłach.

Problem żylaków kończyn dolnych częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Na początku pacjent odczuwa jedynie mało charakterystyczne objawy jak: pieczenie, świąd, skurcze mięśni, uczucie ciężkości lub zmęczenia nóg. W trakcie rozwoju choroby pojawiają się poszerzone naczynia siatkowate, żylaki, a wreszcie obrzęk, zmiany na skórze i pod nią, obrzęk kończyn. Nieleczone żylaki kończyn dolnych czasem prowadzą do wytworzenia owrzodzeń skóry i kalectwa, dlatego usuwanie żylaków jest tak ważne. Zmiany mogą pojawić się także na odbycie, dlatego wykonuje się również operacje usuwania żylaków odbytu. Niezwykle skutecznie jest laserowe usuwanie żylaków. Ta metoda operacji żylaków nie wymaga długiej i uciążliwej rekonwalescencji.

Leczenie żylaków - nasza oferta

Operacja żylaków to jedna z metod walki z problemem. Możliwe jest także bezoperacyjne leczenie żylaków. PL Certus w Poznaniu oferuje między innymi laserowe usuwanie żylaków oraz inne metody walki z tym problemem. Zastanawiasz się gdzie operować żylaki w dobrej cenie? Przyjdź do nas!

PL Certus stosuje nowatorskie metody leczenia żylaków kończyn dolnych:

  • usuwanie żylaków laserem;
  • usuwanie żylaków metodą RF (prądem o częstotliwości fal radiowych);
  • metodę farmakomechaniczna (z użyciem zestawu Flebogrif). Łączy ona elementy mechanicznego uszkodzenia śródbłonka naczyniowego żyły z reakcją chemiczną spowodowaną działaniem spienionego leku wpuszczonego do światła niewydolnej żyły, który powoduje jej obkurczenie i zarastanie;
  • metodę skleroterapii chemicznej – która polega na nakłuciu i podaniu do naczynia krwionośnego leku, który powoduje włóknienie i zarośnięcie jego światła. Do leczenia większych żylaków stosuje się skleroterapię piankową (lek podawany jest w postaci specjalnie spreparowanej piany), co zwiększa skuteczność leczenia.

Zapraszamy na operacje żylaków oraz bezoperacyjne leczenie żylaków w dobrej cenie w Poznaniu.


infografika nogi