Kiedy udać się do dietetyka?

Lekarze biją na alarm – Polacy ważą za dużo. Ze względu na nadwagę i otyłość rozwijają się u nas schorzenia układu krążenia np. nadciśnienie. Mamy zbyt wysoki poziom cukru czy cholesterolu we krwi, cierpimy na choroby kręgosłupa i stawów.

Już dziś wykonaj pierwszy krok – umów się na wizytę u dietetyka!

Kto powinien się zgłosić do dietetyka i kiedy?

Do specjalisty powinien zgłosić się każdy kto ma problem z nadwagą i otyłością i nie jest w stanie sam sobie pomóc. Z usług dietetyka powinny skorzystać również osoby z niedowagą oraz cierpiące na inne jednostki chorobowe, gdzie odpowiednio zbilansowana dieta odgrywa kluczącą rolę w leczeniu pacjenta (m.ni. cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu pokarmowego, itp.). Dietetyk, oprócz ułożenia odpowiedniego jadłospisu, oferuje wsparcie i motywuje pacjenta w trakcie jego dietoterapii, aby wspólnie osiągnąć upragniony cel.

Jak wygląda taka wizyta u dietetyka?
Dietetyk na pierwszej wizycie konsultacyjnej przeprowadza wywiad dietetyczny z pacjentem. Stara się zdobyć jak najwięcej informacji dotyczących przyzwyczajeń żywieniowych (co lubi, a czego nie lubi jeść), stylu życia, aktywności fizycznej pacjenta. Ważne są także informacje dotyczące występowania innych dolegliwości np. zaparć, biegunki, odbijania się, nadmiernej potliwości, nerwowości, stanów permanentnego objadania się, itd. Ma to duże znaczenie przy udzielaniu porady dietetycznej i ułożeniu jadłospisu. Dietetyk wykonuje także pomiary antropometryczne: masa ciała, obwód talii, obwód bioder.

Końcowym etapem jest opracowanie programu żywieniowego układanego zawsze indywidualnie do potrzeb pacjenta (płatne dodatkowo wg cennika usług).

Zapraszamy do skorzystania z usług naszych dietetyków - dowiedz się więcej o godzinach pracy Poradni.

Zadzwoń

Napisz