Szanowni Państwo, informujemy o zmianie godzin pracy placówki Szpital i Ambulatorium PL Certus ul. Grunwaldzka 156.
Placówka będzie czynna w godz. 07:00-20:00 (rejestracja Pacjentów chirurgicznych do godziny 19:30, pozostali specjaliści wg terminarza tel. 618604-200).

Test do wykrywania wirusów grypy

graf grypa

W placówkach Prywatnej Lecznicy Certus dostępny jest test do wykrywania wirusów grypy typu A i B.

„DUO Influenza A+B–Check–1” to szybki, jednostopniowy test immunochromatograficzny do wykrywania wirusów grypy typu A i B w wymazach lub wydzielinach z jamy nosogardła i gardła. Pozwala on na szybką (w ok. 40 - 60 minut) weryfikację, czy u pacjenta występuje infekcja wirusem grypy oraz na ustalenie, czy jest to wirus typu A (np. AH1N1, ptasia grypa H5N1 czy H3N2) czy typu B (tzw. wirus grypy sezonowej).
 
Pracownik laboratorium pobiera od pacjenta wymaz z nosogardła lub gardła przy użyciu specjalnej wymazówki. Materiał diagnostyczny jest następnie przez 15 minut poddawany ekstrakcji w specjalnym roztworze ekstrakcyjnym.

Potem materiał jest nakraplany na specjalną płytkę testową z dwoma okienkami: jeden pozwala określić obecność wirusa grypy typu A, a drugi – wirusa typu B.

Zasada działania jest zbliżona do dostępnego w aptekach testu ciążowego: jeśli po 15 minutach od naniesienia płynu w strefie kontrolnej pojawi się jeden prążek mamy wynik ujemny, a gdy dwa prążki – wynik dodatni.

Zadzwoń

Napisz