Szczepienia - Żółta Gorączka (żółta febra)

Podróż marzeń do Afryki lub Ameryki Południowej? Aby przywieźć z niej wyłącznie miłe wspomnienia pamiętaj o szczepieniu! Szczepionka na żółtą gorączkę (nazywaną także żółtą febrą) pomoże Ci się ustrzec przed nieprzyjemnymi konsekwencjami tej choroby. Nie ryzykuj swojego zdrowia i przed wyjazdem zaszczep się na żółtą gorączkę w Prywatnej Lecznicy Certus. Takie szczepienia podróżne nie tylko sprawią, że zachowasz zdrowie, ale sprawią także, że będziesz mógł swobodnie podróżować. Ryzyko zachorowania występuje jeśli planujesz wycieczkę do:

 • Afryki,
 • Ameryki Środkowej,
 • Ameryki Południowej.

Szczepionka na żółtą gorączkę - profilaktycznie

Zaleca się, aby 10 dni przed planowaną podróżą przyjąć dawkę szczepienia. Szczepionka na żółtą gorączkę (żółtą febrę) stanowi skuteczny sposób zapobiegania tej przykrej chorobie (aż 95% skuteczności). Decydując się na wykonanie szczepienia chronisz siebie, a także Twoich bliskich. Warto profilaktycznie przyjąć szczepionkę na żółtą gorączkę nie tylko ze względu na własne zdrowie, potwierdzenie szczepienia (zawarte w tzw. żółtej książeczce) jest podstawowym warunkiem, jaki należy spełnić chcąc wjechać do wielu krajów.
Zaplanuj swoje szczepienie w Poradni Medycyny Podróży w PL Certus - pamiętaj o tym, że szczepionka na żółtą gorączkę (żółtą febrę) musi zostać przyjęta minimum na 10 dni przed wyjazdem.

Przebieg choroby

Jak przebiega choroba i dlaczego przyjęcie szczepionki na żółtą gorączkę jest tak ważne? W przebiegu żółtej gorączki (żółtej febry) występują następujące objawy:

 • bóle głowy,
 • bóle mięśniowe,
 • nudności i wymioty, utrata apetytu,
 • dreszcze
 • uczucie zmęczenia.

Zwykle objawy utrzymują się około 3-4 dni. W niektórych przypadkach żółta gorączka może przebiegać bezobjawowo. Niestety, choroba ta może również doprowadzić do śmierci. To właśnie dlatego tak istotne jest przyjęcie szczepionki przed podróżą.

Zalety wizyty w Poradni Medycyny Podróży

Szczepionka na żółtą gorączkę (żółtą febrę) pomoże Ci chronić zdrowie Twoje i Twoich bliskich, dzięki niej będziesz mógł spokojnie podróżować, nawet do państw, w których ryzyko zachorowania jest stosunkowo wysokie. Szczepionka na żółtą gorączkę wykazuje bardzo wysoką skuteczność, uodparniając na około 10-30 lat.
Zaszczep się w naszej poradni - oferujemy:

 • empatyczne podejście do pacjentów,
 • wykwalifikowany personel,
 • atrakcyjny cennik,
 • fachową wiedzę i umiejętności.

W Poradni Medycyny Podróży PL Certus pracują specjaliści od zagrożeń zdrowotnych związanych z podróżami, szczególnie do regionów tropikalnych. Potrzebujesz dodatkowych informacji przed podróżą (o zagrożeniach, jak dbać o zdrowie za granicą, jaką wybrać profilaktykę)? Chcesz przyjąć szczepionkę na żółtą gorączkę lub inną chorobę tropikalną? Chcesz sprawdzić swój stan zdrowia po powrocie z wakacji? Zgłoś się do nas! Koniecznie zapoznaj się także z tabelą szczepień zalecanych przed wyjazdem do różnych krajów świata - link do niej znajdziesz w naszej bazie wiedzy.

Zadzwoń

Napisz