Szanowni Państwo" w dniach od 2/04 - 5/04 zmienia się harmonogram pracy Ambulatorium ul. Grunwaldzka 156 godziny przyjęć od 8-20. Rejestracja pacjentów w godzinach 8:00-19:00. Każdorazowo prosimy o potwierdzenie wizyty pod numer telefonu 618604-200 . Szpital PL CERTUS w dniach 3-5/04 nieczynny. Szczegółowy harmonogram w "AKTUALNOŚCIACH"
Efektywność przyswajania witamin, ryzyko chorób cywilizacyjnych, zdolność metabolizowania substancji odżywczych czy nietolerancje pokarmowe zależą od naszych genów. Teraz zdiagnozowanie predyspozycji, jak i samych zaburzeń, stało się jeszcze łatwiejsze dzięki testom genetycznym. Nutrigenetyka to nauka łącząca w sobie wiedzę o odżywianiu i genetykę oraz ich wzajemne zależności. Dzięki temu możliwe jest stworzenie indywidualnie dopasowanych diet zgodnych z naszymi predyspozycjami genetycznymi.

W naszych jednostkach możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki następujących schorzeń:


Panele badań nutrigenetycznych, z których mogą Państwo skorzystać to:

1. GENOdiagDIETA - geny metabolizmu i otyłości. Badamy geny FTO, FABP2, PPARY, ApoE, ADRB3. Ich analiza pozwala na stwierdzenie skłonności do otyłości, miażdżycy, podwyższonego poziomu cholesterolu.

2. GENOdiagDIETA - geny nietolerancji pokarmowych. Pozwala na zbadanie genów związanych z tolerancją glutenu, laktozy, kofeiny czy soli. Dzięki badaniu możliwa jest diagnostyka Celakii (HLA-DQ2, HLA-DQ8, HLA-DRB4) oraz nietolerancji laktozy typu dorosłego i aktywności enzymów LPH, CYP1A2, ALDH2, ACE_I/D.

3. GENOdiagDIETA - geny metabolizmu witamin i antyoksydantów. Badamy geny odpowiedzialne za zdolność do przyswajania witamin E i D, B2, kwasu foliowego oraz za aktywność enzymów odpowiedzialnych za usuwanie wolnych rodników (MTHFR, receptora VDR, GSTP1,  GST M1 i T1, SOD 2).

4. GENodiagDIETA - pełny profil. Łączy badania 1, 2 i 3.   

Osoby chcące skonsultować wyniki badań z dietetykiem zachęcamy do kontaktu z mgr Olgą Marzol - Lewandowska, która jest jest ekspertem w dziedzinie odchudzania oraz chorób autoimmunologicznych - dowiedz się więcej!

Sprawdź ceny badań.

Zadzwoń

Napisz