Centrum leczenia otyłości

Leczenie otyłości Poznań? Zachęcamy do kontaktu z naszą placówką. Otyłość jest jednostką chorobową, której etiologia jest uzależniona od wielu złożonych czynnikówNieleczona, może doprowadzić do szeregu bardzo poważnych komplikacji zdrowotnych i rozwoju przewlekłych chorób współistniejących, które wpływają nie tylko na komfort i samopoczucie chorego, ale mogą nawet stanowić zagrożenie dla jego życia. Centrum leczenia otyłości oferuje dostęp do wielu różnorodnych metod leczenia. Każda z nich jest dopasowywana indywidualnie do stanu zdrowia i stylu życia pacjenta. Tylko miejsca takie jak klinika leczenia otyłości, centrum leczenia czy po prostu szpital mogą pomóc w skutecznej diagnostyce problemu i podjęciu leczenia. 

Leczenie otyłości – Poznań – poradnia zaburzeń metabolicznych i nie tylko

Dużo mówi się o tym, że potrzebne jest leczenie otyłości u dzieci. Tak samo jest jednak w przypadku dorosłych. Właśnie dlatego centrum leczenia otyłości i chorób metabolicznych oferuje kompleksową obsługę pacjentów w zakresie diagnozowania, konsultacji i leczenia. Zanim jednak dojdzie do wyboru metody terapii, pacjenci są poddawani szczegółowej diagnostyce, podczas której badane i oceniane są parametry masy ciała, stanu zdrowia pacjenta i jego nawyków żywieniowych. Leczenie otyłości Poznań może obejmować poniższe sposoby działania. 

Leczenie otyłości Poznań – leczenie zachowawcze

W zależności od uzyskanych informacji specjaliści mogą zlecić leczenie zachowawcze, które polega na zmianie dotychczasowej diety, włączenie aktywności fizycznej, rehabilitacji, a także – opcjonalnie – konsultacji z psychologiem, dietetykiem bądź z fizjoterapeutą. Leczenie zachowawcze dopasowywane jest indywidualnie do każdego pacjenta. Brane są pod uwagę czynniki społeczne, środowiskowe i psychiczne, które mogą mieć wpływ na rozwój otyłości.

Leczenie otyłości Poznań – leczenie chirurgiczne

Niektórzy pacjenci zmagający się z problemem otyłości, poza nieinwazyjnym leczeniem zachowawczym, mogą mieć wskazania do konieczności przeprowadzenia leczenia chirurgicznego. Nowoczesna medycyna i rosnąca świadomość pacjentów o możliwościach związanych ze skutecznym leczeniem otyłości, sprawiły, że aktualnie dostępnych jest kilka dobrze rokujących metod.

Zabiegi chirurgiczne, takie jak np. leczenie otyłości balonem dożołądkowym, by-passy żołądka itp. mają wpływ na zwiększenie efektów leczenia, poprawę stanu zdrowia, zmniejszenie poczucia głodu i przede wszystkim – utratę kilogramów. W każdym przypadku decyzję o tego rodzaju metodach leczenia podejmuje lekarz. Co więcej, takie metody leczenia mogą poprawić rezultaty terapii otyłości u osób z chorobami współistniejącymi, które sprawiają, że leczenie zachowawcze nie jest wystarczające, by szybko przynieść wymierny i potrzebny dla utrzymania zdrowia efekt. Do takich pacjentów można zaliczyć osoby z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, hiperlipidemią i bezdechem nocnym, który często towarzyszy osobom z bardzo dużą otyłością. Balon wewnątrzżołądkowy może być alternatywą inwazyjnego leczenia bariatrycznego, takiego jak np. laparoskopia.

Przejdź do: endoskopowe zmniejszenie żołądka Poznań

Poradnia leczenia otyłości – kiedy warto się zgłosić?

Zgodnie z wytycznymi WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) o otyłości mówi się wtedy, gdy wskaźnik BMI (stosunek wagi do wzrostu) przekracza wartość 30 (u osoby dorosłej). Do oceny stanu zdrowia pacjenta niezbędne jest również zmierzenie obwodu ciała i pomiar tkanki tłuszczowej. Z otyłością zmagają się dorośli i dzieci – najczęściej jej efektem jest nieprawidłowa dieta, ale nie tylko. Leczenie farmakologiczne, choroby współistniejące, czynniki genetyczne i psychiczne również mają pośredni wpływ na jej rozwój.

Do poradni leczenia otyłości warto zgłosić się również w przypadku obaw o swój stan zdrowia związany z nadwagą – to najlepszy, ale nie jedyny moment, by zadbać o swoje zdrowie i nie dopuścić do rozwoju otyłości. Oferujemy usługi, takie jak:

  • konsultacje medyczne,
  • badania genetyczne,
  • kompleksowa diagnostyka,
  • dietetyk – Poznań, Swarzędz,
  • nieoperacyjne leczenie otyłości,
  • leczenie balonem żołądkowym,
  • Endoskopowa plastyka żołądka (ESG) przy użyciu OverStitch 

Nasza prywatna przychodnia Poznań to miejsce, w którym pracuje szereg specjalistów. Dowiedz się więcej, dzięki zakładce: Lekarze specjaliści Poznań.

Zadzwoń

Napisz