Centrum leczenia otyłości - OverStitch

Endoskopowa plastyka żołądka (ESG) przy użyciu OverStitch™ to innowacyjna i nowoczesna metoda walki z otyłością. Głównym założeniem tej metody jest zmniejszenie żołądka endoskopowo, czyli bez cięcia chirurgicznego.
OverStitch™ to nowoczesne i wyrafinowane technologiczne narzędzie, wymyślone i opatentowane w U.S.A. Ten endoskopowy system zakładania szwów umożliwia zmniejszenie objętości żołądka bez nacięć, blizn, szwów i modyfikacji anatomicznych.

Opis procedury:

Metoda endoskopowego systemu zakładania szwów “OverStitch” wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Za pomocą endoskopu przez usta do żołądka zakładamy specjalne szwy za pomocą systemu OverStitch. Po wykonanym zabiegu zmniejszenia żołądka akcesoria są usuwane z organizmu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.
Trwa około 60-90 minut. Pacjent pozostaje w szpitalu jeden dzień.
Za pomocą tej metody można zmniejszyć powierzchnię żołądka w 60-80%.
Jeśli po zabiegu nie będzie dostatecznie satysfakcjonujących efektów, można powtórzyć zabieg, zmniejszając żołądek jeszcze bardziej.

Przeciwwskazania do zabiegu OverStitch:
  • wszelkie procesy zapalne przewodu pokarmowego (zapalenie przełyku, czy owrzodzenie)
  • obecność ognisk potencjalnego krwawienia (żylaki)
  • duża przepuklina rozworu przełykowego
  • anomalie strukturalne przełyku lub gardła
  • choroba nowotworowa
Metoda nie może być stosowana w okresie ciąży, u kobiet planujących zajście w ciążę w okresie najbliższych 12 miesięcy oraz u kobiet karmiących piersią.

Pierwsze dni po zabiegu:

Przed zabiegiem należy przygotować sobie odpowiednią ilość zalecanych płynów. Pierwsze trzy dni po zabiegu mogą być trudne. Warto zaplanować sobie urlop i powstrzymać się od wykonywania ciężkich prac. Po kilku dniach można wrócić do normalnych czynności. Pierwsze dni po zabiegu mogą nie należeć do najłatwiejszych. Podczas pierwszych trzech dni należy spożywać tylko i wyłącznie płyny. Przez kolejne 14 dni zalecana jest dieta płynna. Po tym okresie wprowadzane są dopiero produkty miękkie. Dopiero w siódmym tygodniu w diecie pojawiają się normalne posiłki. Podczas pierwszych tygodni dodatkowo należy stosować suplementację zaleconą przez lekarza.

Konieczne badania przed wykonaniem zabiegu Overstitch:
  • gastroskopia – wykluczenie przeciw wskazań czyli np. wrzody i inne choroby żołądka
  • test na Helicobacter pylori.

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ >>

Zadzwoń

Napisz