Dyskopatia – co to znaczy?

Tym terminem określa się schorzenia krążka międzykręgowego, w tym także przepuklinę jądra miażdżystego tarczy międzykręgowej kręgosłupa. Może ona powstać w skutek wypadku lub powtarzającego się wysiłku, wówczas jądro miażdżyste wydostaje na zewnątrz, poza krążek międzykręgowy.

Jak może się objawiać?

  • rwącymi bólami kręgosłupa (szyja, krzyż, plecy),
  • zaburzeniami czucia (drętwienia, mrowienia),
  • osłabieniem siły mięśni,
  • niedowładem.

Jak można jej przeciwdziałać?

W większości przypadków pacjentom pomaga leczenie zachowawcze, w tym metody fizjoterapeutyczne. Jednak w przypadku około 5% pacjentów niezbędna jest interwencja chirurgiczna. Wówczas warto wybrać metodę, która jest najmniej inwazyjna, zatem pozawala bardzo szybko zredukować ból i powrócić do codziennych obowiązków.

Doscożel

Z pomocą przychodzi DiscoGel – żelowy implant na bazie etanolu i produktów celulozo-pochodnych, wstrzykiwany przezskórnie do jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, który inicjuje proces rehydratacji jądra miażdżystego, działa przeciwzapalnie wypełniając pęknięcia w osłabionym pierścieniu włóknistym i jednocześnie blokuje receptory bólowe tam umiejscowione.Jak wygląda zabieg?

Przezskórne wszczepienie implantu przebiega pod kontrolą RTG w znieczuleniu miejscowym. Po około 3 godzinach pacjent może opuścić szpital, co stwarza warunki sprzyjające szybkiemu i trwałemu wygojeniu wypukliny oraz zapobiega zapadaniu się przestrzeni międzykręgowej w czasie.

Wskazania do zabiegu

Bóle kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego (szczególnie bóle promieniujące do kończyn) oraz potwierdzona w rezonansie magnetycznym dyskopatia szyjna lub lędźwiowa.


DiscoGel to:

1. Zabieg „jednego dnia”

2. Innowacyjne leczenie w znieczuleniu miejscowym

3. Małe ryzyko powikłań

4. Brak blizn

5. Niemal natychmiastowa ulga w bólu

6. Małe ryzyko nawrotu choroby

Nie pozwól żeby ból kierował Twoim życiem! Umów się na wizytę do dra n. med. Adama Sulewskiego.

Zadzwoń

Napisz