Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że zmieniamy harmonogram pracy Szpitala i Ambulatorium PL CERTUS. W okresie 12.06.2021R. – 31.08.2021r. pracujemy w godz. 07:00-22:00. Rejestracja pacjenta do godziny 21:15. Zapraszamy do potwierdzania wizyt telefonicznie 618604-200.
Jak geny wpływają na osiągnięcia sportowe?

Otóż każdy zdrowy człowiek może trenować dowolną dyscyplinę sportową, jednak tylko niewielu osiągnie w niej sukcesy. Przyczyna tkwi w genach, które wpływają na rozwój konkretnych cech fizycznych, które wraz z dietą, treningiem oraz środowiskiem życia dają przepis na sukces w wybranej dziedzinie sportu. Jak donoszą naukowcy, aż w 66% ponadprzeciętne osiągnięcia sportowe zależą od posiadania odpowiednich genów czyli jakich?

Nowoczesna medycyna pozwala zbadać profil genetyczny pod kątem rodzaju posiadanych mięśni, ich pojemności tlenowej, wydajności energetycznej czy wytrzymałości.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czy masz genotyp sprintera a może maratończyka, na jaki rodzaj treningu powinieneś postawić albo wahasz się jaką dyscyplinę wybrać - wykonaj badania genu ACTN3 - pozwala ono określić typ sportowca i jego naturalne predyspozycje związane z rodzajem posiadanych mięśni (sportowiec: sprinter, maratończyk, uniwersalny).

Zadzwoń

Napisz