Zmiana czasu pracy w okresie 29/10/2021-02/11/2021
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy o zmianie czasu pracy w okresie 29/10/2021-02/11/2021. Ambulatorium jest czynne w godzinach 7:00- 22:00. Rejestracja pacjenta do 21:15. Szpital w tym okresie jest nieczynny. PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TELEFONICZNY CELEM ZWERYFIKOWANIA DOSTĘPNOŚCI LEKARZA INTERNISTY I CHIRURGA TEL. 618604-200.

Operacja ta polega na implantacji sztucznego krążka do przestrzeni międzykręgowej.

Wykonywany jest w celu implantacji przestrzeni międzykręgowej z usunięciem zwyrodniałego krążka międzykręgowego kręgosłupa oraz zniesienia ucisku na struktury nerwowe powodującego dolegliwości bólowe z jednoczesnym zachowaniem ruchu w jednostce ruchowej kręgosłupa.

W trakcie operacji, dla zapewnienia bezpieczeństwa, używany będzie wielopłaszczyznowy RTG (tzw. „ramię C”), z możliwością podglądu w czasie rzeczywistym.

Cięcie wykonane zostanie w dolnym segmencie brzucha, tylko na takiej długości, aby sprawnie wprowadzić instrumentarium oraz dokonać odbarczenia struktur nerwowych. Konieczne może być usunięcie części tkanki budującej kręgosłup w celu uzyskania odbarczenia nerwów lub rdzenia kręgowego. Rana zostanie zamknięta warstwowo przy użyciu szwów.

Po operacji pacjent pozostaje w Szpitalu 4 doby. W razie konieczności pobyt może ulec wydłużeniu.

Sztuczny krążek - proteza krążka międzykręgowego jest jednym z zabiegów leczenia chorób kręgosłupa w Prywatnej Lecznicy Certus!
Kwalifikację oraz zabiegi operacyjne przeprowadza dr n. med. Adama Sulewski.