Szanowni Państwo, informujemy, że Szpital i Ambulatorium PL CERTUS ul. Grunwaldzka 156 jest czynne w godzinach 07:00-21:30.
Za utrudnienia przepraszamy, Dyrekcja EMC Certus

Badania kliniczne - wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego (łac. colitis ulcerosa) jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego, zaliczanym do nieswoistych chorób zapalnych jelit (NChZJ). Przyczyny tej patologii nie zostały jeszcze do końca poznane, jednak uważa się, że istotną rolę w jej rozwoju odgrywa współdziałanie czynników genetycznych i środowiskowych (infekcje, nieprawidłowy skład jelitowej flory bakteryjnej), które wpływają na zmienioną odpowiedź układu odpornościowego. Charakterystycznym objawem WZJG jest biegunka, często z domieszką śluzu i krwi. Jest ona efektem aktywnego zapalenia błony śluzowej odbytnicy, przebiegającego z zaburzeniami wchłaniania wody i elektrolitów w jelicie grubym.


Badania kliniczne

Zapraszamy pacjentów ze zdiagnozowanym wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego do udziału w II fazie badania klinicznego. Badanie potrwa rok i będzie się wiązało z odbywaniem regularnych wizyt w ośrodku. Celem tego badania jest ocena skuteczności i bezpieczeństwa podczas stosowania leku u pacjentów chorych na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Dlaczego warto wziąć udział w badaniu?


•    Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.
•    Zwracamy koszty dojazdu do ośrodka.
•    W każdej chwili możesz zrezygnować z udziału w programie.
•    Przez cały okres trwania badania pozostaniesz pod stałą opieką naszych specjalistów.

 

Kryteria włączenia:


•    Wiek: kobiety lub mężczyźni w wieku 18-75 lat
•    Zdiagnozowana i udokumentowana choroba WZJG od co najmniej 2 miesięcy
•    Łagodna lub umiarkowana postać  UC


Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem szczegółów prowadzonego badania klinicznego skontaktuj się z nami:

Kinga Kierończyk           Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.           +48 734217034
Ewa Niewiadomska       Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.       +48 538501485Zadzwoń

Napisz