Szczepienia populacyjne przeciw COVID-19

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.


Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.


Jak można się zarejestrować?

1. Telefon na całodobową i bezpłatną infolinię: 989

Telefonicznie na szczepienia mogą Państwo zapisać się samodzielnie lub przez kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymają Państwo SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób mogą Państwo zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziecie Państwo mieli numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzecie Państwo dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymacie Państwo SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.


2. Rejestracja elektroniczna poprzez Internetowe Konto Pacjenta
https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta 


System zaproponuje Państwu pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Państwa adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Państwu pasował, albo będą Państwo chcieli zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystacie Państwo z dostępnej wyszukiwarki i wskażecie dogodną dla Państwa datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymają Państwo powiadomienie SMS, a następnie otrzymają Państwo ponownie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcą Państwo skorzystać z tego sposobu rejestracji, musicie Państwo posiadać Profil Zaufany.


3. Kontakt z wybranym punktem szczepień


Informujemy, że szczepienia populacyjne będą realizowane przez placówki Certus - są to następujące jednostki:Poznań:Szpital Certus – ul. Grunwaldzka 156 tel. 507 003 858

Certus Centrum Medyczne 1 – ul. Dąbrowskiego 262/280 tel. 61 845 65 03

Certus Centrum Medyczne 4 – os. Wichrowe Wzgórze 122 tel. 507 003 818Swarzędz:Certus Centrum Medyczne 3 – ul. Poznańska 15 tel. 789 496 184

Certus Centrum Medyczne 5 – os. E. Raczyńskiego 2/23 tel. 509 932 154


Zgłoszenia dla osób 18-69 lat

Od 15 stycznia istnieje możliwość zgłoszenia chęci szczepienia dla osób w wieku 18-69 lat. Można to zrobić poprzez formularz na stronie:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będą Państwo mogli w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Państwa grupy i dostaną Państwo e-skierowanie.
Powrót

Zadzwoń

Napisz