Szanowni Państwo" w dniach od 2/04 - 5/04 zmienia się harmonogram pracy Ambulatorium ul. Grunwaldzka 156 godziny przyjęć od 8-20. Rejestracja pacjentów w godzinach 8:00-19:00. Każdorazowo prosimy o potwierdzenie wizyty pod numer telefonu 618604-200 . Szpital PL CERTUS w dniach 3-5/04 nieczynny. Szczegółowy harmonogram w "AKTUALNOŚCIACH"

Seminogram - przygotowanie do badania

Seminogram (spermiogram, badanie nasienia)  polega na ocenie plemników oraz wydzieliny prostaty i pęcherzyków nasiennych. Makroskopowo ocenia się  objętość, barwę, stopień zmętnienia, gęstość, lepkość, czas  upłynnienia i pH ejakulatu. W badaniu mikroskopowym dokonuje się: oceny liczby plemników (koncentracja), określenia  morfologii plemników z opisem  nieprawidłowości budowy, żywotności i  ruchliwości,  szczególnie ruchu postępowego. W opisie obrazu mikroskopowego uwzględnia się obecność i ilość komórek krwi: erytrocytów, leukocytów i makrofagów oraz komórek nabłonkowych układu moczowo-płciowego.

Przygotowanie:
  1. W momencie opłacania badania otrzyma Pan w rejestracji jałowy pojemnik na materiał (jak do badania moczu) oraz druk zlecenia badania.
  2. Przed oddaniem materiału do badania należy zachować abstynencję płciową od 2 do 7 dni. W przypadku badania ponownego okres abstynencji powinien być identyczny jak w przypadku pierwszego badania.
  3. Nasienie do badania należy oddać drogą masturbacji. W pojemniku musi znaleźć się całość ejakulatu.
  4. Jeśli z uzasadnionych powodów nie jest możliwe uzyskanie nasienia drogą masturbacji, możliwe jest jego uzyskanie ze specjalnej jałowej prezerwatywy użytej w trakcie stosunku płciowego. Taka prezerwatywa w całości umieszczana jest w jałowym pojemniku. Nie należy przelewać nasienia z prezerwatywy do pojemnika. Prezerwatywę może Pan otrzymać w placówce po opłaceniu badania.
  5. Pojemnik z nasieniem wraz z otrzymanym w rejestracji drukiem zlecenia należy dostarczyć do laboratorium w ciągu 30 minut. Zaleca się, aby oddanie nasienia nastąpiło w laboratorium, w przeznaczonym do tego pomieszczeniu. Pracownia znajduje się przy ul. Solidarności 34 w Poznaniu.
  6. Badanie (zarówno w sytuacji, gdy oddanie nasienia nastąpić miałoby w pomieszczeniu przy laboratorium, jak i w sytuacji przywiezienia nasienia oddanego np. w domu) należy wcześniej umówić w pracowni seminogramów pod nr telefonu 663 634 314. Na badanie prosimy umówić się samodzielnie.

Zadzwoń

Napisz