rogowska monika

Jestem psychologiem i socjologiem. Ukończyłam studia magisterskie ze specjalnością, psychologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Doświadczenie zawodowe zdobywam prowadząc prywatną praktykę jak również pracując w placówkach klinicznych. Prowadzę również zajęcia na uczelni wyższej. Konsultacje psychologiczne przeprowadzam w formie stacjonarnej jak również w formie on- line. Swoją ofertę kieruje do osób dorosłych i młodzieży. W swojej pracy korzystam z podejścia poznawczo – behawioralnego, które akcentuje wagę racjonalnego myślenia i związku przekonań z emocjami. Bliskie jest mi podejście systemowe, dostrzeganie reguł i zależności między ludźmi. Pracuje z pacjentami doświadczającymi m.in. zaburzeń nastroju, stanów lękowych, pustki, napadów złości oraz z osobami, u których występują trudności w nawiązywaniu i podtrzymaniu satysfakcjonujących relacji interpersonalnych.

Obszary pomocy
1. Zaburzenia lękowe - obszary - fobia społeczna, lęk uogólniony,
2. Zaburzenia nastroju i osobowości - obszary – depresja, depresja sezonowa, inne zaburzenia osobowości, osobowość borderline osobowość narcystyczna
3. Kryzysy - obszary – myśli samobójcze, samotność,
4. Związki i relacje - obszary- problem z bliskością/przywiązaniem
5. Rozwój osobisty - obszary – praca z emocjami

Prywatnie jestem ogromną optymistką i mamą dwóch cudownych chłopców. Lubię kontakt z ludźmi, uwielbiam słuchać innych. W relacji cenię sobie dyskrecję, poczucie bezpieczeństwa i szacunek. Psychoedukuje swoich pacjentów, ale czerpię z tych spotkań równie dużo, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, wystarczy dobrze posłuchać. Z moimi pacjentami pracuje nad umiejętnością ciągłego poszukiwania rozwiązań napotkanego problemu oraz dystansu wobec trudności. W wachlarzu moich zainteresowań znajduję się temat poczucia wartości i samooceny. Moją pracę opieram na Kodeksie Etycznym Psychologa.

Zadzwoń

Napisz