Dr n.med. Marek Winckiewicz, Poradnia chirurgiczna i chirurgii naczyniowej

Dr n. med. Marek Winckiewicz - chirurg naczyniowy oraz ogólny jest Ordynatorem Oddziału Zabiegowego PL Certus. Przyjmuje pacjentów w poradniach chirurgicznej oraz chirurgii naczyniowej w Ambulatorium przy ul. Grunwaldzkiej 156 w Poznaniu. Doktor Winckiewicz ukończył studia medyczne w 2001 roku, w Gdańsku. Następnie przeniósł się do Poznania, gdzie rozpoczął studia doktoranckie, a także pracę w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń kierowanej przez prof. Stanisława Zapalskiego. Jest doświadczonym specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej.

Doktor nauk medycznych Marek Winckiewicz - chirurg Poznań

Doktor Winckiewicz w 2006 roku ukończył studia doktoranckie w Poznaniu. Jego praca doktorska pod kierownictwem prof. Ryszarda Staniszewskiego, obroniona rok później, została wyróżniona nagrodą Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do końca 2015 roku kontynuował pracę naukową i edukacyjną na Uniwersytecie Medycznym. Łączył pracę naukowo-dydaktyczną na UM ze zdobywaniem doświadczenia klinicznego w ramach Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. W 2011 roku uzyskał tytuł specjalisty w zakresie chirurgii ogólnej, natomiast w 2015 roku, w zakresie chirurgii naczyniowej. W trakcie specjalizacji odbywał staże krajowe, jak i zagraniczne.

Stale poszerza swoją specjalistyczną wiedzę, między innymi odbywając podstawowe i doskonalące kursy w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej chorób naczyń.

W naszym szpitalu, od 2016 roku, jest członkiem zespołu chirurgicznego Oddziału Zabiegowego, a od września 2018 r. jego ordynatorem. Doktor Winckiewicz prowadzi diagnostykę oraz leczenie chorób z zakresu chirurgii ogólnej i wybranych obszarów chirurgii naczyniowej.

Dr n. med. Marek Winckiewicz jest również autorem i współautorem licznych prac publikowanych w periodykach naukowych - krajowych i zagranicznych. Był członkiem zespołu uhonorowanego nagrodą Ministra Zdrowia za cykl publikacji o patofizjologii otrzewnej nerek.

Wśród naukowych zainteresowań doktora Winckiewicza znajdują się etiologia chorób naczyń, z naciskiem na możliwości ich przeciwdziałania w ramach profilaktyki pierwotnej i wtórnej oraz możliwości diagnostyczne chorób naczyń i kompleksowe leczenie chorób układu żylnego przy wykorzystaniu nowoczesnych możliwości terapeutycznych (zabiegi tradycyjne, małoinwazyjne, skleroterapia, wspomaganie farmakologiczne). Zainteresowania pozazawodowe obejmują antropologię, muzykę jazzową, a także literaturę. W wolnym czasie doktor Winckiewicz czynnie uprawia sport: gra w badmintona i trenuje biegi długodystansowe (życiowy rekord w biegu maratońskim 3:08:19).

Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej

Dr n. med. Marek Winckiewicz to poznański chirurg, cieszący się doskonałą opinią pacjentów. Same pozytywne oceny zawdzięcza swojej empatii oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta. Jest jednym z najlepszych specjalistów pracujących w PL Certus.

Zadzwoń

Napisz