NOWOŚĆ! Endoskopia kapsułkowa jelita grubego

Endoskopia kapsułkowa jelita grubego to innowacyjne narzędzie do diagnostyki przewodu pokarmowego, pozwalające na szybką, wygodną, bezbolesną i bezpieczną wizualizację jelita grubego z wysokim wskaźnikiem znajdowania ognisk chorobowych.

Nowotwory zlokalizowane w obrębie jelita grubego i odbytu są 3. najczęściej diagnozowanym typem nowotworów u mężczyzn i 2. u kobiet. Odpowiadają za 2% zgonów i 2 razy częściej występują u mężczyzn niż u kobiet. Na ogół rozwijają się powoli, głównie z polipów.
pillcam colon 2 capsule f

Dlatego tak bardzo ważną rolę ogrywają badania profilaktyczne, takie jak test na krew utajoną w kale, kolonoskopia czy endoskopia kapsułkowa. Badanie z zastosowaniem kapsułki endoskopowej służy do obrazowania błony śluzowej przewodu pokarmowego, co do niedawna nie było możliwe w sposób bezoperacyjny. System PillCam COLON zapewnia dogłębną i dokładną wizualizację okrężnicy (stanowi większą część jelita grubego), a także umożliwia wykrycie polipów (w celu ich usunięcia konieczna jest kolonoskopia).

Kapsułkę stosuje się do wykrywania polipów u pacjentów po niekompletnej kolonoskopii, u których mimo prawidłowego przygotowania obejrzenie całej okrężnicy nie było możliwe. Dodatkowo, kapsułka służy wykrywaniu polipów u pacjentów z dowodami krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, u których występuje wysokie ryzyko wykonania kolonoskopii lub znieczulenia ogólnego potrzebnego do wykonania kolonoskopii.

Powrót

Zadzwoń

Napisz