Dr n. med. Krzysztof Niciejewski, Poradnia ortopedyczna

dr Nieciejwski

Doktor nauk medycznych Krzysztof Niciejewski - ortopeda jest doświadczonym specjalistą z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Przyjmuje w Poradniach ortopedycznych w Centrum Medycznym nr 2 przy ul. Wagrowskiej 6 w Poznaniu oraz Centrum Medycznym nr 3 przy ul. Poznańskiej w Swarzędzu. Ponadto wykonuje USG bioderek u dzieci oraz operacje z zakresu ortopedii na naszym Oddziale Zabiegowym. Doktor Niciejewski specjalizuje się w leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych, a w szczególności protezoplastyką tychże stawów, artroskopią stawów kończyny dolnej, rekonstrukcją ACL, korekcją deformacji kostnych (halluksów) oraz zespołem uciskowym nerwów (cieśń nadgarstka).

Doktor nauk medycznych Krzysztof Niciejewski - ortopeda Poznań

Doktor Niciejewski jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Po zakończeniu stażu podyplomowego został asystentem na Oddziale Ortopedycznym Wielkopolskiego Centrum Ortopedii i Chirurgii Urazowej w Poznaniu. Odbywał tam szkolenie specjalizacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu pod kierownictwem doktora n. med. Piotra Jeske. W 2009 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie ortopedia i traumatologia narządu ruchu, następnie w 2011 roku obronił rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr. hab. Hanny Krauss zatytułowaną: „Choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych w aspekcie zmian rozkładu chemicznego i zmian konfiguracji przestrzennej kolagenu badanej tkanki kostnej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy:

  • na Oddziale Ortopedycznym Wielkopolskiego Centrum Ortopedii i Chirurgii Urazowej,
  • w Klinice Chirurgii Urazowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,
  • na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu.

Jest Członkiem Nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Doktor Krzysztof Niciejewski łączy pracę na sali operacyjnej z pracą ambulatoryjną w poradniach ortopedycznych, co umożliwia mu stały kontakt z operowanymi pacjentami. Zebrane doświadczenie pozwala mu na nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych. W latach 2010-2017 wykonał około 500 zabiegów protezoplastyki stawów biodrowych i prawie 100 zabiegów protezoplastyki stawów kolanowych wspomaganych nawigacją komputerową. Doktor Niciejewski jest doświadczonym i godnym zaufania ortopedą.

Jego zainteresowania zawodowe obejmują:

  • problemy związane z etiologią, przebiegiem naturalnym choroby oraz leczeniem zmian zwyrodnieniowo-zapalnych chrząstki stawowej dużych stawów.
  • wspomaganie komputerowe w medycynie, a w szczególności w ortopedii - wszczepianie stawów biodrowych i kolanowych przy użyciu nawigacji komputerowej.

Przez cały czas bierze udział w licznych kursach i stażach doskonalących. Jest również autorem wyróżnionej publikacji zagranicznej “Identifying compositional and structural changes in spongy and subchondral bone from the hip joints of patients with osteoarthritis using Raman spectroscopy” w Journal of Biomedical Optics oraz opisów przypadków klinicznych i publikacji w polskich czasopismach ortopedycznych.

Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.

W czasie wolnym uprawia sporty i dużo podróżuje. Jego największym osiągnięciem sportowym było ukończenie zawodów triathlonowych oraz udział w zawodach Foerde Crossing. Pasje sportowe udaje mu się łączyć z pracą zawodową - w latach 2003-2009 był lekarzem Reprezentacji Polskiej Kobiecej Piłki Nożnej.

Doświadczony ortopeda

Przyjmujący w Poznaniu oraz Swarzędzu ortopeda, doktor Krzysztof Niciejewski posiada ogromne doświadczenie oraz wiedzę, którą wykorzystuje w praktyce. Do każdego ze swoich pacjentów podchodzi indywidualnie, oferując mu pełną empatii, kompleksową opiekę medyczną.

Zadzwoń

Napisz