zdjecie

Lek. Katarzyna Spławska - lekarz rezydent pediatrii w trakcie czwartego roku specjalizacji. 

Na co dzień pracuję na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, gdzie pod opieką mam zarówno noworodki, niemowlęta, jak i starsze dzieci chorujące przede wszystkim na choroby zakaźne wieku dziecięcego.  Przez ostatnie 4 lata pacjentom z infekcjami pomagałam również jako lekarz Nocnej Pomocy Lekarskiej. W Centrum Medycznym Certus pacjentami pediatrycznymi zajmuję się od roku. W czasie wizyty szczególnie ważne jest dla mnie nawiązanie dobrej relacji z dzieckiem i rodzicem, stworzenie atmosfery spokoju i wzajemnego zaufania - uważam, że jest to kluczowe dla postawienia odpowiedniej diagnozy i skutecznego leczenia.  

Pediatria jest niezwykle obszerną dziedziną medycyny i robię, co w mojej mocy, aby stale poszerzać swoje horyzonty. Regularnie uczestniczę w konferencjach i szkoleniach dla lekarzy, ale ponieważ interesuje mnie zdrowie zarówno fizyczne i psychiczne moich pacjentów, w 2021 ukończyłam dodatkowo studia podyplomowe z zakresu psychosomatyki i somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS. Planuję dalej się rozwijać - moją ostatnią fascynacją jest wykorzystanie ultrasonografii w diagnostyce point of care pacjentów pediatrycznych - jestem już po pierwszym szkoleniu, a przede mną kolejne.  

Uważam, że dziecko w każdym wieku zasługuje na szacunek, empatię, rzetelne podejście do diagnostyki i leczenia. Zapraszam. 

Wizyta może odbyć się w języku angielskim i francuskim. 

Zadzwoń

Napisz