Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że zmieniamy harmonogram pracy Szpitala i Ambulatorium PL CERTUS. W okresie 12.06.2021R. – 31.08.2021r. pracujemy w godz. 07:00-22:00. Rejestracja pacjenta do godziny 21:15. Zapraszamy do potwierdzania wizyt telefonicznie 618604-200.

Poradnia laryngologii dziecięcej

Certus to prywatny szpital w Poznaniu, który oferuje kompleksową pomoc doświadczonych lekarzy specjalistów. Jest wśród nich laryngolog dziecięcy, który przyjmuje pacjentów w Centrum Medycznym 1 przy ul. Dąbrowskiego i Ambulatorium przy ul. Grunwaldzkiej. Jeśli poszukują Państwo prywatnie dobrego laryngologa, który udzieli fachowych konsultacji, wykona wymaz z nosa z antybiogramem czy też przeprowadzi zabieg usunięcia migdałków, nasza poradnia laryngologii dziecięcej zaprasza do odwiedzin. Wizyta u lekarza wymaga wcześniejszego umówienia terminu w rejestracji - osobiście (Poznań lub Swarzędz) albo telefonicznie pod numerem 61 8 604 200.


Przyjęcia - Centrum Medyczne nr 3, ul. Poznańska 15 (Swarzędz)

Lekarz Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
lek. med. Ewa Majchrzak - - - 16:00-17:50 -Kompleksowa opieka laryngologa dziecięcego

Nasi specjaliści w Poznaniu i Swarzędzu posiadają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie laryngologii i otolaryngologii dziecięcej. Cieszą się pozytywnymi opiniami wśród najmłodszych pacjentów i ich rodziców. Dobry laryngolog dziecięcy zapewnia swoim małym pacjentom profesjonalną, a przy tym życzliwą i empatyczną opiekę. Dzięki takiemu podejściu, rodzice mogą być pewni, że oddają swoje dziecko w dobre ręce, a sam maluch może poczuć się pewnie i bezpiecznie. Poradnia laryngologii dziecięcej Certus to miejsce, w którym oferujemy usługi medyczne najwyższej jakości, które dostępne są w przystępnej cenie.

Dowiedz się więcej o zabiegu usunięcia migdałków.

Czym zajmuje się laryngolog dziecięcy? Kiedy zgłosić dziecko na wizytę?

Laryngolog dziecięcy w Poznaniu i Swarzędzu zajmuje się pełną profilaktyką, diagnostyką i leczeniem dzieci w obrębie schorzeń dotyczących ucha, nosa, krtani, gardła i jamy ustnej. Specjalizuje się w zakresie zmian zachodzących w narządach zmysłów: słuchu, węchu i smaku, a także utrzymaniu równowagi ciała. Wśród najczęstszych przyczyn zapisywania dziecka na wizytę u laryngologa znajdują się między innymi: przerośnięcie migdałów, pogorszenie słuchu, przewlekłe bóle głowy, często nawracające choroby gardła, oddychanie przez usta. U najmłodszych dzieci dobry otolaryngolog jest też często potrzebny w związku z wadami wrodzonymi w obrębie twarzoczaszki. Lekarze specjalizujący się w pracy z dziećmi, wyróżniają się wysoką empatią i cierpliwością. Mają odpowiednie podejście do dziecka, dzięki czemu jest ono spokojne i chętne do współpracy. Rodziców przygotowujących dziecko do wizyty u laryngologa, zachęcamy do wcześniejszego wytłumaczenia dziecku tego kim jest otolaryngolog, co robi w czasie wizyty i jak może pomóc

Jak wygląda wizyta u laryngologa?

Podczas pierwszej wizyty laryngolog dziecięcy przeprowadzi wywiad dotyczący zgłaszanych przez rodzica dolegliwości. W dalszej części przejdzie do podstawowego badania palpacyjnego węzłów chłonnych i ślinianek dziecka. Za pomocą podstawowych, nieinwazyjnych narzędzi (np. wziernika, lusterka i szpatułki) otolaryngolog zbada też nos, ucho i jamę ustną - w tym m.in. migdałki. Dzięki tym badaniom wykonywanym prywatnie, laryngolog dziecięcy potwierdzi lub wykluczy podejrzenia. W razie konieczności pogłębionej diagnostyki lub rozpoczęcia leczenia, skieruje najmłodszych pacjentów na odpowiednie zabiegi lub pobyt w szpitalu. 

Powrót

Zadzwoń

Napisz