Endokrynolog dziecięcy Poznań

Endokrynolog dziecięcy Poznań? Lekarz o takiej specjalizacji bada, diagnozuje i leczy choroby związane z nieprawidłowym wydzielaniem hormonów. Za te procesy odpowiada układ dokrewny człowieka, czyli m.in. tarczyca, trzustka czy jajniki. Z kolei endokrynolodzy dziecięcy wyspecjalizowali się w leczeniu takich chorób i zaburzeń u osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia.

Wizyta u lekarza wymaga wcześniejszego umówienia terminu w rejestracji osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 61 8 604 200.


Przyjęcia - Ambulatorium ul. Grunwaldzka 156

Lekarz Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
dr Magdalena Banaszak-Ziemska - poznaj specjalistę - - -

15:40-19:00

* wybrane czwartki

- -

Przyjęcia - Centrum Medyczne nr 1, ul. Marcelińska 90

Lekarz Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
dr Magdalena Banaszak-Ziemska - poznaj specjalistę - - -

15:40-17:40

* wybrane czwartki

- -
lek.med Poprawska Anna - poznaj specjalistę
- - - - 15:30 - 18:00 -
 
 

Endokrynolog dziecięcy Poznań — czym dokładnie zajmuje się taki specjalista?

W czasie konsultacji przeprowadzane jest badanie przedmiotowe i podmiotowe. Endokrynologa dziecięcego w Poznaniu prywatnie wybierają rodzice, którym zależy na szybkiej konsultacji ze specjalistą. Jest to konieczne u dzieci, u których pojawia się podejrzenie zaburzeń o podłożu endokrynologicznym. Często są to np. niemowlęta, u których dostrzeżono, że nie rozwijają się w sposób prawidłowy. W przypadku starszych dzieci konsultuje się m.in. zaburzenia wzrastania. Pośród innych przypadłości, z jakimi należy udać się do takiego specjalisty, wymienia się: uwypuklanie się gruczołów piersiowych u dziewczynek, gdy nie weszły jeszcze w okres dojrzewania, zbyt szybkie dojrzewanie płciowe, lub brak pojawiania się jego oznak u nastolatków.

Do endokrynologa dziecięcego należy się również zgłosić w sytuacji, gdy włosy zaczynają dziecku zbyt mocno wypadać. Może to powodować nawet pojawianie się łysienia. Niekiedy bardzo intensywny trądzik wymaga również pomocy endokrynologa, gdyż skuteczne leczenie może nie być możliwe z wykorzystaniem samej dermatologii.

Endokrynolog dziecięcy Poznań prywatnie

Dobry endokrynolog dziecięcy w Poznaniu będzie niezbędny rodzicom w celu przeprowadzenia specjalistycznej konsultacji. Ma to miejsce w sytuacji, gdy podejrzewa się występowanie jakichkolwiek zaburzeń o podłożu endokrynologicznym. Układ wydzielania wewnętrznego może nie działać prawidłowo również u dzieci. Wówczas niezbędna jest odpowiednia diagnostyka i wprowadzenie leczenia. Jeśli u dzieci pojawiają się jakiekolwiek nieprawidłowości, to rodzice powinni zadbać, aby jak najszybciej trafiło one w ręce najlepszych specjalistów i uzyskało potrzebną pomoc.

Wizyty u specjalistów w naszym centrum medycznym

Nasze centrum medyczne oferuje pacjentom możliwość korzystania z szeregu różnych badań i konsultacji medycznych. Współpracujący z nami lekarze, to fachowcy, którzy skutecznie pomogą w rozwiązaniu problemów zdrowotnych. Nasz szpital prywatny w Poznaniu to miejsce, w którym możesz liczyć na profesjonalną opiekę i komfortowy pobyt w czasie leczenia. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą w innych specjalizacjach medycznych:

Wybierz specjalistę, który jest potrzebny Twojemu dziecku i w łatwy sposób umów się na wizytę. Nie będziesz czekać w kolejkach, a lekarz poświęci Ci potrzebną ilość czasu i postawi diagnozę. Jeśli będzie trzeba, wyśle na niezbędne badania i zaordynuje właściwe leczenie.

Powrót

Zadzwoń

Napisz