Poradnia hematologii i onkologii dziecięcej Poznań

Hematologia i onkologia dziecięca Poznań — konsultacje ze specjalistami. Dziedziny te łączą się z poważnymi schorzeniami. Doskonale wiemy, że gdy pojawiają się one u dzieci, rodzice szukają konsultacji i wsparcia u najlepszych fachowców. Dodatkowo ogromne znaczenie ma czas, który może zaważyć na skuteczności wprowadzonego leczenia. Dlatego proponujemy wizyty u onkologów i hematologów dziecięcych w Poznaniu w naszym centrum medycznym.


Wizyta u lekarza wymaga wcześniejszego umówienia terminu w rejestracji osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 61 8 604 200.
Przyjęcia - Centrum Medyczne nr 1, ul. Marcelińska 90

Lekarz Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
DR N. MED. RYBCZYŃSKA ALEKSANDRA - 14:00-16:00 *I wtorek miesiąca - - - - -

Więcej o poradni w naszej Bazie wiedzy.

Onkologia i hematologia dziecięca Poznań

Hematologia dziecięca Poznań — to dziedzina zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu krwiotwórczego. Specjaliści skupiają się tu przede wszystkim na zaburzeniach krzepnięcia krwi oraz na chorobach nowotworowych u młodych pacjentów. Pod opieką hematologa dziecięcego pozostaje się do ukończenia 18 roku życia, jeśli jest taka potrzeba. Później można leczy się u specjalisty dla osób dorosłych. Onkologia dziecięca zajmuje się natomiast diagnozowaniem i leczeniem chorób nowotworowych. Do zadań lekarza należy dobranie najlepszej możliwej terapii dla danego pacjenta. W ten sposób może doprowadzić do pełnego wyleczenia, remisji choroby.

Kiedy należy umówić się na wizytę u specjalisty?

Wizyta u hematologa lub onkologa staje się zwykle konieczna w sytuacji, gdy wyniki badań wskazują, na występowanie u dziecka pewnych nieprawidłowości. Jednak do konsultacji i diagnostyki mogą skłaniać również niepokojące objawy, takie jak: utrata apetytu, ciągłe zmęczenie, nudności czy wzmożona senność. Niepokoić mogą również pojawiające się u dziecka krwawienia, szczególnie jeśli są trudne do opanowania. Do hematologa zgłosimy się również w przypadkach związanych z gwałtownym spadkiem masy ciała, czy pojawienia się obrzęków w okolicach węzłów chłonnych. Warto pamiętać, że podobnie jak w onkologii, tak i w hematologii bardzo często skuteczność leczenia uzależniona będzie od tego, jak szybko wykryta zostanie choroba.

Nowotwory u dzieci bywają bardzo zjadliwe, dlatego w onkologii ogromne znaczenie ma czas. Choroba powinna zostać zdiagnozowana najszybciej, jak się da. Nie powinniśmy zwlekać z udaniem się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy. Wówczas zastosowanie odpowiedniej terapii zwiększa szansę na remisję i normalne życie dziecka.

Wizyty u specjalistów w naszym centrum medycznym — onkologia i hematologia dziecięca Poznań

Nasz szpital prywatny w Poznaniu zapewni Ci doskonałą opiekę najlepszych specjalistów. Współpracujemy z lekarzami różnej specjalizacji. Poznaj naszą ofertę w zakresie:

Wybierz lekarza, jakiego potrzebujesz dla swojego dziecka i w łatwy sposób umów się na wizytę. Bez kolejek, a dodatkowo do specjalisty, który rzetelnie przeprowadzi badanie i postawi trafną diagnozę.

Powrót

Zadzwoń

Napisz