graf chrapanie

W ramach Poradni Leczenia Chrapania wykonujemy unikalne zabiegi leczenia chrapania implantami podniebienia miękkiego

Procedura ta polega na umieszczeniu w podniebieniu miękkim trzech cieniutkich implantów, które wyglądem przypominają zszywki, ale wykonane są ze specjalnego tworzywa. Implanty w sposób naturalny strukturalnie współdziałają z organizmem oraz pomagają w usztywnieniu podniebienia miękkiego. W efekcie zredukowane zostają wibracje tkanek, które powodują efekt chrapania i obturacyjny bezdech śródsenny.

Taki zabieg trwa ok. 30 minut i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Większość pacjentów powraca do swojej normalnej aktywności jeszcze tego samego dnia.

Przebieg zabiegu mogą Państwo obejrzeć na poniższej animacji przygotowanej przez firmę Medtronic:Chrapanie jest szeroko rozpowszechnionym problemem zdrowotnym - około 70 proc. mężczyzn po 40 roku życia ma już jego zaawansowane stadium. Przypadłość ta dotyka także kobiet, ale znacznie rzadziej: na 10 chrapiących panów przypadają 1-2 panie.

Wbrew powszechnej opinii chrapanie nie jest naturalnym stanem organizmu. Wręcz przeciwnie - może być ono objawem groźnej choroby – obturacyjnego bezdechu śródsennego. W uproszczeniu polega ona na tym, że przy zachowanej pracy przepony i pozostałych mięśni oddechowych powietrze – na skutek zablokowanych dróg oddechowych – nie może dostać się do płuc. W grupie chrapiących mężczyzn bezdechu sennego doświadcza 5-10 proc. Badania przeprowadzone przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie na próbie ok. 700 pacjentów w wieku 41– 71 lat pokazały, że 11 proc. spośród nich miało zaburzenia oddychania w czasie snu.

Fakty i ciekawostki dotyczące chrapania - dowiedz się więcej!

Zadzwoń

Napisz